Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Bezečnostní opatření a prevence v době adventu

ZLÍNSKÝ KRAJ: Myslete na svoji bezpečnost. 

Tak jako každý rok, tak i letos se policisté Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zapojí do bezpečnostního opatření spojené s adventním časem, vánočními svátky a příchodem nového roku, které je zaměřeno mimo jiné na zajištění veřejného pořádku, bezpečnosti, na prevenci proti páchání trestné činnosti či na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Policisté budou od dnešního dne do konce prvního lednového týdne monitorovat situaci zejména s větší koncentrací osob, tedy na náměstích, autobusových či vlakových nádražích, obchodních a nákupních centrech, vánočních trzích, různých kulturních a společenských akcích a místech se zvýšenou koncentrací lidí. Vedle těchto zvýšených bezpečnostních preventivních opatření se policisté rovněž zaměří na kriminalitu spojenou s adventním obdobím, tedy zejména na pouliční kriminalitu a delikty majetkového charakteru. V loňském roce jsme v předvánočním období zaznamenali několik případů krádeží věcí především z neuzamknutých, ale i uzamknutých aut, z nákupních vozíků a krádeží na osobách. A že ke kapesním krádežím v našem kraji skutečně dochází, se přesvědčili v polovině listopadu kroměřížští policisté. Neznámý zloděj využil nepozornosti čtyř lidí na prodejní akci v areálu kroměřížského výstaviště a okradl je o peněženky s finančními hotovostmi a platebními kartami.https://www.policie.cz/clanek/zpravodajstvi-zlinskeho-kraje-zpravodajstvi-uo-kromeriz-vis-s-kym-nakupujes.aspx

Preventivní aktivity směřující k předcházení majetkové kriminality jsme zahájili dnešním dnem v nákupním centru v Malenovicích. Zaměřili jsme se na osvětu bezpečného chování během adventního a vánočního času, které je plné shonu a lidé často zapomínají na vlastní bezpečnost. Návštěvníci obchodního centra si dnes mohli odnést mimo nákupu také rady a doporučení jak se nestát obětí kapsáře nebo zloděje, který nám mnohdy kvůli naší neopatrnosti vnikne do vozidla. Zároveň jsme veřejnost upozorňovali na důležitost nošení reflexních prvků v období, kdy je viditelnost snížena. Pro malé nakupující jsme měli připraveny omalovánky a pexesa s policejní tématikou.

A na co si dát v adventním čase pozor?

  • Svá zavazadla, kabelky, tašky nespouštějte z očí.
  • Peněženku a doklady noste odděleně, nenoste u sebe větší finanční hotovost.
  • Tašky s penězi a cennosti nenoste na zádech, v bočních kapsách oděvů a batohů.
  • Ženy – věnujte pozornost svým kabelkám, kontrolujte, zda jsou uzavřené, nenechávejte peněženku a jiné cennosti navrchu tašek či kabelek.
  • Muži – peníze a kreditní karty ukládejte do vnitřních kapes.
  • Při nakupování neodkládejte své kabelky, tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků.
  • Bezpečnostní kód k platební kartě (PIN) pokud si jej nepamatujete, noste odděleně od karty, v případě odcizení platební karty ihned zablokujte účet.
  • Dostanete – li se tlačenice, věnujte zvýšenou pozornost svému okolí a své věci dobře střežte.
  • Také nezapomínejte, že nemáte nechávat ve vozidlech na sedadlech a odkládacích plochách žádné cenné věci, zejména kabelky, kufříky, zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky a videokamery.  I vánoční dárky, které jste nakoupili, mohou zlákat zloděje. Vůz vždy zamykejte např. při placení na čerpacích stanicích nebo při nakládání nákupu do vozu. 

30. listopadu 2019, mjr. Mgr. Lenka Javorková

                                                                                                                          

Odkazy do noveho okna

IMG_2888

IMG_2888 

Detailní náhled

SH107463

SH107463 

Detailní náhled

SH107464

SH107464 

Detailní náhled

IMG_2889

IMG_2889 

Detailní náhled

SH107466

SH107466 

Detailní náhled

SH107469

SH107469 

Detailní náhled

SH107476

SH107476 

Detailní náhled

SH107475

SH107475 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem