Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Bezdůvodně usmrtili svého psa

ZLÍNSKO: Ve vězení by mohli strávit až tři roky. 

Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil sedmatřicetiletého muže a o deset let mladší ženu ze spáchání trestného činu týrání zvířat spáchaného ve spolupachatelství, protože koncem července v obci u Valašských Klobouk surovým způsobem usmrtili svého psa starého 1 – 2 roky. Oba dosud netrestaní obvinění by mohli v případě odsouzení strávit za mřížemi až tři roky.

Žena donesla domů darovaného psa, o kterého se chtěla starat. Jejímu partnerovi se ale nelíbilo, že se jedná o fenu, proto se rozhodl, že se jí zbaví. Zvíře omotal lepicí páskou a provazem a značně eliminoval její hlasový projev. Uložil psa do jutového vaku, který zavázal. Potom zvíře společně odvezli k řece, kam ho v pytli hodili. V okamžiku, kdy psa házeli do vody, pes prokazatelně žil.

Následující den našly děti, které si hrály u řeky, na břehu jutový vak. Když ho otevřely, objevily uvnitř tělo mrtvého psa, zavolaly proto na ženu, která procházela kolem, a utekly. Žena událost oznámila na linku tísňového volání policie – 158.

Policisté díky znalosti obyvatel městečka zjistili, kdo je pravděpodobně pachatelem tohoto neuvěřitelného činu. A nemýlili se. Muž i žena se k činu přiznali a popsali, jak událost proběhla.

Odborné vyjádření z oboru veterinárního lékařství potvrdilo, že pes zemřel jednoznačně trýznivým způsobem v důsledku udušení, kdy před smrtí zvíře trpělo v řádu několika minut. Jednání pachatelů bezpochyby ukazuje na jasný úmysl se zvířete za každou cenu zbavit tímto zavrženíhodným způsobem, byť mohli psa darovat nebo prodat.

27. září 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem