Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Bez řidičáku v kradeném autě

Pražští policisté zastavili řidiče v kradeném autě, který nevlastnil řidičské oprávnění a měl u sebe větší množství drog. 

Policisté z místního oddělení Barrandov, dostali informaci o pohybu kradeného vozidla, které se mělo nacházet někde v okolí tunelu Mrázovka. Na nic nečekali, ihned se přiblížili k tunelu a začali vozidlo hledat. Po několika málo minutách ho spatřili, jak míří do Zlíchovského tunelu. Tuto informaci předali přes vysílačku svým kolegům v terénu  a přešli ihned k výzvám k zastavení. Během toho se k vozidlu přiblížily další dvě hlídky a tak i přes počáteční ignoraci policistů, neměl řidič kradeného vozidla jinou možnost než zastavit. Uvnitř se nacházeli dva muži. Třiatřicetiletý řidič však ke kontrole neměl co předložit, protože řidičské oprávnění měl v takzvané blokaci a nebyl držitelem platné skupiny pro řízení motorových vozidel. Následně provedený test na přítomnost drog v těle odhalil amfetamin, což vysvětlil tím, že je pravidelným uživatelem pervitinu.  Dále zjistili, že byl před třemi měsíci propuštěn z věznice, kde si odpykával tříletý trest a má vydaný zákaz pobytu na území Hlavního města Prahy. Při prohlídce u něj nalezli navíc platební kartu, která mu nepatřila.

Lustrací se také potvrdilo, že vozidlo je v policejních evidencích vedené jako kradené a při jeho kontrole uvnitř policisté nalezli celkem čtyři sáčky s větším množstvím bílé krystalické látky, které patřily řidiči.  

Šestadvacetiletý spolujezdec s policisty nespolupracoval, opakovaně neuposlechl výzev k vystoupení z vozidla a prokázání totožnosti, a proto byl na místě omezen na osobní svobodě.  

Třiatřicetiletý muž se dopustil hned několika trestných činů, za což se v případě odsouzení, může vrátit do vězení až na dva roky.

nprap. Richard Hrdina – 5. října 2021

vytisknout  e-mailem