Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

BESIP o bezpečné jízdě

CHRUDIM – Beseda s mladými řidiči. 

foto PČRfoto PČRDnes jsem zavítala na Střední průmyslovou školu v Chrudimi. Doprovodil mě krajský koordinátor BESIPU pan Ing. Otakar Švec.

Dnešní beseda byla zaměřená na bezpečnost silničního provozu a tragické dopravní nehody. První část besedy začal pan Švec. Studenti shlédli video, s ukázkami nárazu. Díky zpomaleným záběrům detailně viděli například pohyb osoby nepřipoutané bezpečnostním pásem nebo pohyb rukou při špatném držení volantu ve chvíli vystřelení airbagu. Nárazy byly většinou při rychlosti 50 km/h. Pro mnohé bylo překvapením, co takový náraz může s člověkem udělat. Celé video bylo doplňováno komentářem kolegy z BESIPU.

Většina hochů ve třídě vlastní již řidičský průkaz. Proto druhá část besedy patřila častým dopravním přestupkům řidičů vozidel, motocyklů, ale i cyklistů. Řekli jsme si, co hrozí řidiči pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Ujasnili jsme si, že i cyklista je řidič, tedy i on může být řešen v případě, že požije alkohol před jízdou nebo během jízdy. To bylo pro některé překvapením. Těšilo mě, že se studenti hodně ptali a téma je zajímalo. Úplný závěr patřil videu skutečných dopravních nehod, které měly tragický konec. Často je na vině alkohol nebo rychlá jízda.

8. února 2018
prap. Renata Štěpánková

vytisknout  e-mailem