Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Besedy v Ostroměři

JIČÍNSKO - Zásady bezpečného chování 

V pátek 2. března přijel za nejmladšími žáky Základní školy Ostroměřpracovník Preventivně informační skupiny Jičín. Shodou okolností se jednalo o poslední školní den před jarními prázdninami. Proto si preventista připravil pro děti z první, druhé a třetí třídy besedu o zásadách bezpečného chování doma i na ulici.
Společně si připomněli, co všechno se musí překontrolovat před odchodem z domova, než řádně uzamknou vstupní dveře. Okamžitě se rozpoutala diskuze, kam nejlépe uložit klíče. Policista přítomným vysvětlil, že není určitě bezpečné klíče ukrývat pod květináče, do botníků a pod rohožku, kde je snadno naleznou nejrůznější nenechavci, kteří následně majitelům vniknou do obydlí a zcizují cenné věci. Věnovali se i správnému postupu při setkání s neznámými lidmi, kteří je osloví na ulici, případně u nich zastaví s automobilem. V další části besedy se také zaměřili na pravidla silničního provozu, kdy si zopakovali správné přecházení vozovky a důležité základní dopravní značky.
S preventistou přijel i policista z Obvodního oddělení Hořice, který má ve svém svěřeném okrsku i obec Ostroměř. Malým zvědavcům v závěru předvedl část služební výstroje a vybavení. Vše doplnil zajímavým výkladem a zodpověděl i několik dotazů.
Následovalo setkání se žáky čtvrté a páté třídy. Tentokrát se povídalo o problematice šikany a kyberšikany. Přednášející přítomné varoval před zveřejňováním osobních údajů a připomněl základní zásady bezpečné komunikace ve virtuálním prostředí.
Závěrečná diskuze potvrdila, že moderní komunikační technologie naprosto běžně využívají stále mladší ročníky dětí.
por. Bc. Petr Janda
05. 03. 2012
Odkazy do noveho okna

Jičínsko

02. 03. ZŠ Ostroměř 

Detailní náhled

Jičínsko

02. 03. ZŠ Ostroměř 

Detailní náhled

Jičínsko

02. 03. ZŠ Ostroměř 

Detailní náhled

Jičínsko

02. 03. ZŠ Ostroměř 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem