Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Beseda v osmých třídách Základní školy Hronov

Rizika virtuálního přátelství  

Internet je skvělá věc, najdete tam spoustu informací. Pokud něco nevím a neznám, „najedu si“ na vyhledávač a informace je mi hned k dispozici. Zadejte do jakéhokoliv vyhledávače své jméno a možná budete překvapeni, co o vás kdokoliv může najít. Ale co když někdo pronikne do databáze vašeho osobního profilu (na Facebooku, na Twitteru, na Lidé.cz apod.) a zneužije vaše citlivé údaje, které doposud byly vymezeny jen pár uživatelům? Proto si pečlivě předem pročítejte podmínky, jež jste odsouhlasili během registrace. Jakmile vás a vaše soukromí někdo zneužije v reálném životě, máte nárok na řízení s nimi, podle povahy věci, civilní či trestně právní.
 
Ovšem modernímu způsobu komunikace pomocí počítačových sítí se v dnešní době nevyhneme. Kdo není online, jako by ani nebyl. Jaká jsou rizika virtuálních přátelství online? Sociální sítě jsou dnes již po celém světě. Veškeré sociální sítě jsou pro své uživatele velmi jednoduché a bohužel až příliš otevřené. Všechno dohromady ve výsledku vede k tomu, že řada uživatelů bezhlavě důvěřuje a ráda prozrazuje veškeré detaily o své osobě nebo své rodině.
 
Zkrátka, kromě dobrých věcí, se na internetu vyskytuje i řada nebezpečných jevů. A právě na tyto nebezpečné jevy byly zaměřeny besedy, které se konaly v pátek 20. 1. 2012 v 8.A a 8.B na Základní škole v Hronově.
 
nprap. Jana Pecoldová
23.1.2012
 

vytisknout  e-mailem