Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Beseda s dětmi prvního stupně v Základní škole speciální v Náchodě

NÁCHODSKO - Téma besedy – dobré vztahy mezi lidmi 

Ve čtvrtek 12. ledna 2012 se policejní preventistka a preventistka z Pedagogicko psychologické poradny věnovaly žákům prvního stupně ze Základní školy speciální v Náchodě. S žáky si povídaly o dobrém chování mezi dětmi a rodiči, mezi spolužáky ve škole, mezi kamarády.
 
Záměrem celé besedy bylo na děti zapůsobit v rámci primární prevence a přirozeným rozvíjením slušného chování a zdravých životních návyků je odvést od patologických změn chování, vedoucích ve svých důsledcích až ke kriminální činnosti. Děti měly možnost slyšet i z jiných úst, než od svých rodičů, jak je důležité respektovat názor druhého, naslouchat jiným názorům a naučit se poznávat a chápat chování druhých. Policistka i výchovná preventistka společně s dětmi například probíraly, jaký rozdíl mezi tím, když si od někoho půjčím určitou věc a bez dovolení si ji vezmu, jak se mám chovat, abych jiného nešikanoval, nebo co dělat, když se jiný snaží šikanovat někoho dalšího či mne samotného.
 
Témat k povídání bylo mnoho, a tak obě preventistky slíbily, že školu navštíví a s dětmi si budou povídat v budoucnu ještě několikrát.
 
nprap. Jana Pecoldová
17. 01. 2012

 
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem