Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

5. AKTUALIZACE - „BENÁTSKÁ 2019“

LIBEREC - V Liberci ve dnech 25.-27. července proběhne již 27. ročník hudebního festivalu „Benátská 2019“. 

5. AKTUALIZACE ze dne 28. 7. 2019 v 18.30 hodin:


Dnes odpoledne skončilo bezpečnostní opatření realizované v souvislosti s konáním hudebního festivalu „Benátská! s Impulsem 2019“. Policisté, kteří v něm byli zařazeni, nemuseli šetřit jakékoliv závažné protiprávní jednání ani porušení veřejného pořádku. Dopravní policisté v sobotu pouze šetřili níže uvedenou dopravní nehodu na centrálním parkovišti.

V tuto chvíli můžeme tedy konstatovat, že příprava a samotná realizace bezpečnostního opatření zaměřeného na bezpečnost osob, majetku, veřejného pořádku a dopravní obslužnost se policistům vyplatila. Nasazení našich sil a prostředků bylo adekvátní situaci spojené s tímto hudebním festivalem, který se vyznačuje každoročně svojí vysokou návštěvností a do Vesce se sjíždějí jeho příznivci z celé České republiky i ze zahraničí.


nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

________________________________________________________________________________________________________________


4. AKTUALIZACE ze dne 28. 7. 2019 9.00 hodin:

Do dnešního rána  policisté nemuseli v rámci konání hudebního festivalu „Benátská! s Impulsem 2019“ řešit jakékoliv porušení veřejného pořádku ani žádnou jinou protiprávní činnost. V tuto chvíli ovšem ještě bezpečnostní opatření nekončí a policisté v něm zařazeni plní úkoly, které v rámci jeho realizace mají dané. Dnes se bude jednat především o dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to s ohledem na to, že z místa konání hudebního festivalu budou odjíždět jeho návštěvníci, kteří u areálu ve stanovém městečku stanovali.

S ohledem na tuto skutečnost upozorňujeme opakovaně řidiče, aby při projíždění parkovacích ploch dbali zvýšené opatrnosti a za volanty svých vozů usedali až v okamžiku, kdy si budou jisti, že nejsou pod vlivem alkoholu. Policisté se samozřejmě při kontrolách řidičů zcela jistě zaměří právě na kontrolu hladiny alkoholu v jejich dechu a budou tedy provádět u kontrolovaných řidičů samozřejmě i dechové zkoušky na alkohol.

Na doplnění ke včerejší dopravní nehodě na centrálním parkovišti, můžeme uvést, že řidič, který dodávku řídil a narazil do několika zaparkovaných vozidel, usedl za volant pod vlivem alkoholu. Policisté v jeho dechu naměřili totiž hodnotu alkoholu 1,87 promile a ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou


________________________________________________________________________________________________________________3. AKTUALIZACE ze dne 27. 7. 2019 v 8.45 hodin:

Druhý den hudebního festivalu „Benátská! s Impulsem 2019“ opět proběhl bez jakéhokoliv narušení veřejného pořádku. Policisté pouze dnes ráno přijali oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo krátce po šesté hodině na centrálním parkovišti. Řidič dodávky Mercedes tam narazil do několika zaparkovaných vozidel. Veškeré okolnosti této události nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci. Nehoda se obešla bez zranění.

V souvislosti s touto dopravní nehodou samozřejmě upozorňujeme řidiče, kteří se se svými vozidly pohybují na parkovacích plochách, aby dbali zvýšené opatrnosti a při jízdě dodržovali bezpečný odstup od zaparkovaných vozidel.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

_______________________________________________________________________________________________________________


2. AKTUALIZACE ze dne 27. 7. 2019 v 8.45 hodin:

V rámci bezpečnostního opatření realizovaného v souvislosti s konáním hudebního festivalu „Benátská!“ s Impulsem 2019 policisté nemuseli řešit žádné závažné protiprávní jednání. Policejní hlídky pomáhaly s řešením situací týkajících se parkování vozidel s přijíždějícími návštěvníky a dohlížely na bezpečnost i plynulost silničního provozu. Policisté dokonce například nepřijali ani jedno oznámení související s narušením veřejného pořádku.

Samozřejmě i dnes budou všichni policisté zařazeni do uvedeného opatření plnit stanovené úkoly a v místě konání hudebního festivalu i jeho okolí působit také preventivně tak, aby v maximální míře zabránili jakémukoliv protiprávnímu jednání.

Návštěvníky, kteří do místa akce přijeli motorovými vozidly, upozorňujeme také na to, že policisté se v průběhu celého opatření zaměřují i na kontroly řidičů, které jsou spojené s provedením dechové zkoušky a orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Řidiči, kteří si nejsou jisti toho, zda po návštěvě hudebního festivalu, svojí hladinou alkoholu v dechu, si mohou při odchodu z areálu u stánku „Úschovna a nabíjení“ nechat udělat orientační test právě na alkohol.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou
______________________________________________________________________________________________________________

1. AKTUALIZACE ze dne 25. 7. 2019 12.00 hodin:

Dnes v 15.00 hodin se v Liberci - Vesci otevře brána do areálu, ve kterém až do nedělního rána bude probíhat hudební festival "Benátská!" s Impulsem 2019. Policisté jsou v rámci připraveného bezpečnostního opatření již připraveni dohlížet na veřejný pořádek i bezpečnost a  plynulost silničního provozu. Opakovaně důrazně tedy upozorňujeme přijíždějící řidiče motorových vozidel, aby dodržovali aktuální dopravní značení a se všemi ostatními návštěvníky akce respektovali pokyny policistů i pořadatelů.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence 
Jablonec nad Nisou
 

________________________________________________________________________________________________________________


Hudební festival ve městě pod Ještědem v minulosti přilákal tisícovky návštěvníků prahnoucích po kulturním zážitku. Nejinak tomu bude i letos. Po čtyři dny bude hostit sportovní areál ve Vesci velké množství návštěvníků z Čech i ze zahraničí. Z toho důvodu přijalo Krajské ředitelství policie Libereckého kraje bezpečnostní opatření, jehož záměrem je zajištění klidného průběhu celé akce. Prioritami bezpečnostního opatření jsou zejména dohled nad veřejným pořádkem a bezpečnost a plynulost dopravy v exponovaných místech pozemních komunikací. Policisté budou pochopitelně působit také v rámci prevence drobné kriminality, především proti kapesním krádežím či v oblasti požívání omamných a psychotropních látek u řidičů dopravních prostředků. Nedílnou součástí bezpečnostního opatření bude ze strany Policie ČR také prevence krádeží vozidel a věcí z nich.

Při výkonu služby policisté využijí monitorovací vůz Krajského ředitelství policie Libereckého a velitelsko-štábní mobilní pracoviště. Zapojeny do akce budou složky pořádkové, dopravní i cizinecké policie, ale také kriminalisté, kynologové či policisté anti konfliktního týmu.

Hlavními důvody nasazení sil a prostředků ze strany Policie ČR je zajištění dostatečných bezpečnostních opatření k zajištění ochrany života, zdraví, majetku a veřejného pořádku na místech s vysokou koncentrací osob.

Návštěvníky hudebního festivalu „Benátská 2019“, ale i běžné turisty, kteří v uvedené době, tedy mezi 25. - 27. červencem 2019 plánují navštívit Liberec žádáme, aby respektovali aktuální dopravní značení a pokyny policistů. V průběhu letních prázdnin jsou prováděny opravy v úseku páteřní komunikace první třídy č. 35 v obou jejích směrech mezi Libercem a Hodkovicemi, především pak v úseku Jeřmanic a sjezdu na Jablonec nad Nisou. Více o uzavírkách se můžete dočíst zde.
Dále pak klademe důraz na informovanost návštěvníků Benátské, hlavně pak majitele automobilů, aby své osobní věci neponechávali ve svých zaparkovaných vozech či ve stanech ve stanovém kempu. Zabezpečte si svá vozidla a cenné věci neponechávejte bez dozoru! Parkujte na místech k tomu určených, respektujte dopravní značení a dbejte zvýšené opatrnosti.

Předem také upozorňujeme na fakt, že řidiče čeká bezpočet dopravních kontrol a návštěvníci areálu budou z důvodu zajištění bezpečnosti podrobeni zvýšenému množství prohlídek. Upozorňujeme a žádáme návštěvníky, aby se připravili na případné časové prodlevy, byli trpěliví a dbali pokynů složek Policie ČR. Bezpečnost je pro nás prioritou.

19. července 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

Odkazy do noveho okna

Vesec (2)

Vesec (2) 

Detailní náhled

Vesec (1)

Vesec (1) 

Detailní náhled

Vesec 1 (1)

Vesec 1 (1) 

Detailní náhled

Vesec 1 (2)

Vesec 1 (2) 

Detailní náhled

Vesec 1 (3)

Vesec 1 (3) 

Detailní náhled

Vesec 1 (4)

Vesec 1 (4) 

Detailní náhled

Vesec 1 (5)

Vesec 1 (5) 

Detailní náhled

Vesec 1 (6)

Vesec 1 (6) 

Detailní náhled

Vesec 1 (7)

Vesec 1 (7) 

Detailní náhled

Vesec - sobota

Vesec - sobota 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem