Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Během víkendu řešili kriminalisté vraždu a pokus vraždy . . .

KRAJ - Na policii oznámil v jeden den dva muži, že usmrtili své ženy. 

V průběhu soboty, 8. června 2024, řešili středočeští policisté dva případy zvlášť závažných zločinů, které spadají do gesce krajských kriminalistů. V obou případech kontaktovali policisty muži, kteří sami oznámili činy, kterých se měli předtím dopustit . . .

První z těchto násilných činů, ke kterému mělo dojít na Kolínsku, oznámil 55letý muž středočeským policistům na linku tísňového volání 158 několik minut po jedné hodině odpoledne. Policistům sdělil, že v místě pracoviště usmrtil svou ženu a nyní se v místě bydliště chystá připravit o život i on sám. Policisté okamžitě jeho oznámení, kdy muž sdělil i veškeré adresy a kontaktní údaje, prověřili a skutečně, přesně dle sdělení na tísňovou linku, nalezli jak ženu v zaměstnání, tak muže v místě bydliště, oba ve velmi vážném stavu.

Jak 55letý muž, tak jeho žena, byli transportováni do nemocnice, kde jsou stále hospitalizováni. Kriminalisté již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu, nicméně s ohledem na zdravotní stav podezřelého muže nebylo zatím možné zahájit jeho trestní stíhání.

Krajští kriminalisté prověřují i veškeré okolnosti tohoto násilného činu, nicméně podle prvotních šetření měly být motivem činu osobní spory.

Další oznámení o násilném činu přišel podezřelý muž osobně sdělit policistům na MOP Kyje v Praze. Těm 46letý muž popsal, že v okolí Brandýsa nad Labem úmyslně přejel a usmrtil svou přítelkyni. K události mělo dojít na poli v okolí obce Zeleneč, kam ženu převezl autem, kde jim měl po vystoupení z vozu srazit a následně přejet, čímž ji způsobil vážná zranění, v důsledku kterých na místě zemřela. Ihned poté, co přítelkyni usmrtil, odjel kolem šesté hodiny v podvečer osobně oznámit událost policistům . . .

Bohužel i toto oznámení se zakládalo na pravdě. Prověřením výpovědi i lokality, kde mělo k násilnému činu dojít, skutečně policisté nalezli  ženu bez známek života. Podezřelého muže tak policisté okamžitě zadrželi a následující den mu sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy podle § 140 odst. 2. Současně podali návrh, aby byl obviněný muž vyšetřován vazebně, a to z důvodu, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání a aby nepůsobil na nevyslechnuté svědky. O uvalení vazby rozhodoval dnešního dne Okresní soud na Praze východ, který ji akceptoval.  

Za násilný čin, jehož motivem měly být podle dosavadního šetření osobní neshody, mu v případě uznání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

Oběma činy se krajští kriminalisté i nadále zabývají a provádějí procesní úkony.

Mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
vedoucí oddělení
10. června 2024

vytisknout  e-mailem