Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Během tří hodin téměř třicet telefonujících řidičů

HRADECKO – Řidiči na silnicích stále vědomě hazardují. 

Během pouhých tří hodin odhalili včera v krajské metropoli královéhradečtí dopravní policisté sedmadvacet řidičů, kteří za jízdy drželi mobilní telefon či například vysílačku. V deseti případech se přitom jednalo o řidiče nákladních vozidel. K odhalení tohoto přestupku použili dopravní policisté i v tomto případě monokulární dalekohled, který dokázal protiprávní chování řidiče odhalit a zadokumentovat až na vzdálenost 800 metrů. Dopravní policisté ve dvou případech zaznamenali i nesprávný způsob jízdy v pruzích. Kromě jednoho řidiče, jehož přestupek bude předán správnímu orgánu, byli všichni řešeni na místě v příkazním řízení, v němž policisté uložili pokuty v hodnotě 15 900 Kč.

Za držení mobilního telefonu či jiného hovorového zařízení hrozí řidičům na místě finanční postih až do výše 1000 korun, ve správním řízení od 1 500 do 2 500 korun a přičteny mu na konto budou dva trestné body.

Výše uvedené protiprávní jednání řidičů může mít fatální následky nejen pro ně samotné, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. Jen v roce 2017 se na území našeho kraje stalo 5 163 dopravních nehod, které byly v 703 případech zapříčiněny nevěnováním se řízení. V souhrnu zemřelo v loňském roce na území Královéhradeckého kraje při dopravních nehodách celkem 24 osob. 

por. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA
11. října 2018; 12:00 h

Odkazy do noveho okna

Záběr z monokulárního dalekohledu

Záběr z monokulárního dalekohledu 

Detailní náhled

Záběr z monokulárního dalekohledu

Záběr z monokulárního dalekohledu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem