Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Během svátků odhalili policisté několik řidičů, kteří neměli za volantem co dělat

LIBERECKO - Jednoho řidiče hříšníka kontrolovali policisté ve Vratislavicích, dalšího v obci Dlouhý Most a třetího v Hrádku nad Nisou. 

Ani během svátků si řidiči hříšníci nedali na silnicích pokoj. Během dvou svátečních dnů policisté odhalili hned tři řidiče, kteří něměli za volantem co dělat. 

O prvním svátku vánočním 25. prosince 2018 vyrazil do ulic Liberce řidič vozidla Ford Fiesta. Kolem jedenácté hodiny dopoledne jej kontrolovala ve Vratislavicích v ulici Pivovarská policejní hlídka z obvodního oddělení Liberec - Vratislavice. Muž za volantem se policistům ihned přiznal, že má platný zákaz řízení motorových vozidel platný až do srpna roku 2019. Policisty tedy následoval na policejní služebnu obvodního oddělení ve Vratislavicích, kde mu ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu "maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání". I přesto si však muž nedal říct a usedl za volant Fordu znovu. S vozidlem se chtěl vrátit domů. Daleko však ale nedojel, neboť si na něj opět posvítili vratislavičtí policisté. Krátce po druhé hodině odpolední jel ulicí Pivovarskou a Tanvaldskou. Následoval tedy policisty podruhé na policijení služebnu. Podruhé si vyslechl ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání", za který jej může nyní soud v případě pravomocného rozhodnutí poslat až na dva roky do vězení. 

Dalšího "výtečníka" kontrolovali na druhý svátek vánoční 26. prosince 2018 policisté z Hodkovic nad Mohelkou v obci Dlouhý Most. V části obce Dolní Podlesí si hlídka povšimla jedoucího osobního vozidla Suzuki a rozhodla se jej zkontrolovat. Na přehledném úseku hlídka vozidlo zastavila předepsaným způsobem a řidiče policisté vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Řidič se policistům ihned přiznal, že řidičský průkaz nemá, protože ho má zadržený z důvodu uděleného platného zákazu řízení motorových vozidel. Policisté ověřili v policejní evidenci, že se skutečně jedná o neřidiče, který má platný zákaz řízení motorových vozidel až do dubna roku 2019. I tento řidič ve své jízdě dál pokračovat nemohl a následoval policisty na policejní služebnu do Hodkovic nad Mohelkou. Zde mu policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu "maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání"

Ve stejný den 26. prosince 2018 krátce před třetí hodinou odpoledne zastavila a kontrolovala tentokrát hlídka Celního úřadu Libereckého kraje vozidlo Škoda Superb na silnici I/35 ve směru na Liberec. Vozidlo zastavila hlídka v přípojném pruhu za kruhovým objezdem na ulici Oldřichovská u Hrádku nad Nisou. Vozidlo překročilo krátce předtím státní hranice s Polskou republikou na nedalekém hraničním přechodu a při kontrole řidič nepředložil řidičský průkaz. Celníci zjistili, že řidič, občan České republiky, má blokováno řidičské oprávnění z důvodu platného zákazu řízení motorových vozidel. Informaci celníci neprodleně předali policistům z Hrádku nad Nisou, kteří v zápětí přijeli na místo. Po příjezdu policejní hlídky na místo, policisté ověřili v policejních evidencích, že muž má skutečně zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny platný až do dubna roku 2019. Muž si řádně zajistil vozidlo a následoval policisty na obvodní oddělení v Hrádku nad Nisou.  I tento třetí hříšník si vyslechl od policistů ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělení podezření ze spáchání přečinu "maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání"
 

27. 12. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí 

vytisknout  e-mailem