Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Během necelých tří měsíců má na svědomí hned několik trestných činů.

NÁCHODSKO – Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, porušování domovní svobody, krádež a vydírání. 

V úterý 21. září 2021 zahájili kriminalisté z oddělení obecné kriminality z územního odboru Náchod trestní stíhání 27letého muže z Náchodska, který čelí obvinění ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, porušování domovní svobody, krádeže a zločinu vydírání, kterých se měl dopustit v průběhu měsíců července až září 2021.

Vyšetřovatelé došli k závěru, že muž měl porušit zákon nejméně v 11 případech. Z toho minimálně v 7 případech mařením výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy řídil různé dopravní prostředky, a to i přes to, že měl vysloven platný zákaz řízení.

Zároveň mu kladou za vinu, že se měl vloupat do domu, odkud měl odcizit benzínové sekačky, bourací kladiva a průmyslový vysavač. A rovněž se měl ve třech případech dopustit i vydírání, kdy po několika různých osobách požadoval peníze či jednání pod různými pohrůžkami.

Nyní se muž nachází za mřížemi, neboť na něj soudce uvalil vazbu. V případě prokázání viny hrozí muži za tyto trestné činy trest odnětí svobody až na dobu 8 let.

por. Mgr. Lucie Konečná
23.9.2021, 14:30hod.

vytisknout  e-mailem