Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Během hodiny a půl dva dosti podnapilí řidiči

VSETÍNSKO: Včerejší večer policisté naměřili u dvou řidičů více jak dva a půl promile. 

Včerejší večer policisté v okrese Vsetín zjistili během hodiny a půl dva řidiče, jejichž hodnota dechové zkoušky překročila dva a půl promile.

 

Prvním případem se zabývají policisté ze Vsetína. Ti včera ve čtvrt na šest večer kontrolovali osádku vozidla jedoucího ze Vsetína na Ústí. Při kontrole Škody Octávie provedli u řidiče dechovou zkoušku. Ta se zastavila až na hodnotě 2,58 promile. Následovalo zadržení řidičského oprávnění devětatřicetiletému řidiči ze Vsetína a samozřejmě zákaz další jízdy.

Hůře dopadla řidička v Huslenkách. Ta okolo tři čtvrtě na sedm večer jela s vozidlem Alfa Romeo obcí Huslenky směrem k Hovězí. Na rovném úseku vyjela vpravo mimo silnici do travnatého příkopu. Narazila do oplocení u domu, zničila popelnice a zastavila se až o sloup veřejného osvětlení. Část přeraženého betonového sloupu skončil na silnici. Při šetření této dopravní nehody policisté u čtyřiatřicetileté řidičky ze Vsetína taktéž provedli dechovou zkoušku. I v tomto případě přístroj ukázal hodnotu vyšší jak dva a půl promile a to 2,94 promile. Žena s lehkým zraněním skončila v nemocnici. Škoda na vozidle dosáhla na padesát tisíc korun. Škoda na zničených věcech je ještě o sedm tisíc vyšší.

V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník umožňuje potrestat viníka ročním trestem vězení, pokud však dojde ke způsobení dopravní nehody, je trest až tříletý.

 

18. listopadu 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik

Odkazy do noveho okna

Následky nehody (1)

Následky nehody (1) 

Detailní náhled

Následky nehody (2)

Následky nehody (2) 

Detailní náhled

Následky nehody (3)

Následky nehody (3) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem