Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Bdělí a ostražití

VSETÍNSKO: Zaměřili jsem se na nakupující ve Valašském Meziříčí a Vsetíně 

Včera jsme se v rámci celorepublikového projektu „Obezřetnost se vyplatí“ zaměřili na předvánoční nakupující ve Valašském Meziříčí a Vsetíně.
 
Téměř na denním pořádku je šetření případů odcizených kabelek, peněženek a jiných cenností při nákupech. Část toho se děje z odstavených vozidel a část přímo při nákupech z nákupních košíků. Doba předvánočního shonu, velkého množství nakupujících v obchodech a značný počet vozidel na parkovištích láká k obchodům i lidi s nekalými úmysly. Právě proto bychom si měli uvědomit, že se oplatí být bdělí a ostražití. Sledovat okolí a hlavně mít přehled o svých věcech a tímto znemožnit činnost zlodějů.
Včera jsme si ověřili, že ne ve všech případech tyto vlastnosti lidé mají. Odložené cenné věci v autech a to na viditelných místech toho byly důkazem. Letmým pohledem jsme v autech zjistili dámské kabelky, batůžky, nářadí nebo elektroniku. Zloději potom stačí několik vteřin, aby se těchto věcí zmocnil. A v obchodech? Tam to bylo podobné. Otevřené kabelky s čouhající peněženkou na nákupním vozíku a majitelka vybírající zboží, to byl obraz, který jsme viděli hned několikrát. I tady můžeme doporučit – kabelku, peněženku, doklady mít vždy při sobě. Ověřovat si po chvíli, že kabelka je řádně uzavřena a peněženku vytahovat až v případě placení. A dívat se okolo. I takto se přesvědčíte, že ve vaší blízkosti se nepohybuje někdo nedůvěryhodný.
 
Důsledným dodržováním těchto zásad si zvýšíme pravděpodobnost, že prožití našich vánoc nebude mít nějaký ten škraloup vyřizování nových dokladů, opravu rozbitého okna na autě a ztráty financí.
 
 
18. prosince 2013, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem