Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

BARUM CZECH RALLY ZLÍN 2017

ZLÍNSKÝ KRAJ: Začíná bezpečnostní opatření 

Právě dnes zahajuje Krajské ředitelství policie Zlínského kraje bezpečnostní opatření vztahující se k letošnímu 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Čtyři stovky policistů z celého Zlínského kraje budou ode dneška až do neděle dohlížet na veřejný pořádek, bezpečnost a plynulost silničního provozu.  Kromě dopravních policistů, kteří budou mít k dispozici veškerou dostupnou radarovou techniku k měření rychlosti vozidel, jsou do opatření zařazeni i policisté služby pořádkové, cizinecké ale také kriminální policie. Na bezpečnost diváků a návštěvníků budou dohlížet také policisté pohotovostního a eskortního oddělení vybavení z preventivních důvodů dlouhými zbraněmi. V této souvislosti žádáme návštěvníky, aby se v zájmu vlastní bezpečnosti chovali ukázněně a vždy dbali pokynů pořadatelů a policistů. K dispozici budeme mít i vrtulník Letecké služby Policie ČR, který bude využíván zejména pro koordinaci dopravy a odhalování závažných dopravních přestupků, ale například i k monitorování odstavných parkovišť.

V rámci bezpečnostního opatření budeme dohlížet i na dodržování zákazu vstupu osob do uzavřené oblasti v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí z důvodu rozšíření afrického moru prasat. Kontroly se budou týkat především návštěvníků rychlostních zkoušek Březová (Slušovice) a částečně Troják.

I když je oficiální start Barum rally naplánován až na páteční večer, tak už v těchto dnech policisté dohlíží na respektování pravidel provozu na pozemních komunikacích, zejména na dodržování rychlosti, a to nejenom ze strany závodníků, kterým se občas podaří mimo trať předepsanou rychlost překročit, ale také běžných řidičů, jež občas podlehnou atmosféře závodu a rychlost svého vozu neuhlídají.  

Také letos jsme pro veřejnost zřídili službu, díky níž se mohou volající dozvědět o aktuálních problémech v dopravě, uzavírkách, hustotě provozu, objízdných trasách atd. Tyto informace se k lidem dostanou prostřednictvím speciální telefonní linky 974 666 555, kterou budou od čtvrtka do neděle obsluhovat policisté operačního střediska.

Upozorňujeme, že podobné akce lákají zloděje. Návštěvníky proto vyzýváme, aby si své osobní věci a cennosti chránili, nenechávali je v zaparkovaných vozech a nedávali tak zlodějům šanci se obohatit.

Další informace k Barum Czech Rally Zlín 2017 najedete na oficiálních stránkách pořadatele www.czechrally.com.
 

Speciální telefonní linka Policie ČR: 974 666 555

- dopravní informace policie pro Zlínský kraj v době konání Barum Czech Rally Zlín
- informace o uzavírkách ve Zlínském kraji
- informace o aktuální dopravní situaci na komunikacích ve Zlínském kraji
- informace o objížďkových trasách

22. srpna 2017, mjr. Mgr. Lenka Javorková

 

vytisknout  e-mailem