Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Balistici mají nový moderní přístroj

ÚSTECKÝ KRAJ - Díky daru od Ústeckého kraje může forenzní pracoviště pracovat rychleji a efektivněji. 

Balistici odboru kriminalistické techniky a expertiz Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje mají špičkové vybavení díky daru od Krajského úřadu Ústeckého kraje

Kriminalističtí experti z odvětví balistiky mohou nově využívat nejmodernější vybavení. Díky daru od Krajského úřadu Ústeckého kraje mají nyní k dispozici technický prostředek pro analýzu a zkoumání nábojnic a střel či jejich fragmentů. Policisté tak mají další nástroj, který umožní objasňování nejzávažnější trestné činnosti, která často souvisí právě s použitím zbraně, zároveň usnadní práci pracovišti balistiky, které je zahlceno požadavky v rámci zbraňových amnestií.

Systém BalScan je univerzální systém pro identifikaci stop zanechaných střelnou zbraní na vystřelené munici. Nábojnice a střely zajištěné na místě činu a pořízené při zkušební střelbě na pracovišti balistiky, se pomocí této špičkové techniky nasnímají a vznikne jejich 3D digitální obraz ke vzájemnému porovnání. Součástí systému je také vzdálený přístup do databáze nasnímaných dat založených v Ústřední sbírce balistických stop na Kriminalistickém ústavu, který umožňuje rychlou a efektivní komparaci zajištěných stop s celostátní databází. BalScan využívají kromě Kriminalistického ústavu také balistici OKTE v Hradci Králové a v Brně.

Darem z Krajského úřadu Ústeckého kraje se tak pracoviště balistiky odboru kriminalistické techniky a expertiz Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje zařadilo mezi moderní a špičkové forenzní pracoviště.

21. října 2022

tiskový mluvčí

mjr. Daniel Vítek

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem