Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Automatické technické systémy

Informace o provozování automatických technických systémů (§ 62 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky)

Policie České republiky sděluje, že v souvislosti s plněním svých zákonných úkolů (§ 2 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů) provozuje automatické systémy pro pořizování obrazových záznamů v prostoru bezprostředního okolí objektů zastupitelských úřadů, sídelních objektů ústavních institucí a vládou určených objektů zvláštního významu.
 
Ze stejného důvodu Policie České republiky provozuje automatické kamerové systémy na hraničních přechodech zaměřené na snímání registračních značek projíždějících motorových vozidel. Samotný pohyb osob není těmito systémy zaznamenáván.
 
Policie České republiky za účelem ochrany svého majetku monitoruje stálými kamerovými systémy bezprostřední okolí vlastních objektů.

 
            Na teritoriu Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje provozuje Policie ČR v rámci jednotlivých územních odborů kamerové systémy monitorující následující prostory veřejnosti přístupné:
 
Územní odbor Děčín:
-          kamerový systém v majetku PČR je umístěn na železniční stanici Děčín hlavní nádraží. Monitoruje se nádražní hala a nádražní restaurace
-          kamerový systém v majetku města Rumburk monitoruje ve městě Rumburk Lužické náměstí, třídu 9. května, sídliště V Podhájí, ulici Karolíny Světlé a ulici Františka Nohy
 
Územní odbor Teplice:
-          kamery jsou umístěny na panelovém domě č.p. 1608 v ulici Bohosudovská, na stožáru veřejného osvětlení křižovatky ulic A. Staška a Přítkovská,  na stožáru veřejného osvětlení křižovatky ulic Masarykova a U Červeného kostela a na domě č.p. 692 křižovatky ulic Štúrova a Thámova.   

vytisknout  e-mailem