Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Autobus spadl do potoka

ÚSTECKO - Díky zodpovědnosti malého chlapce se nehoda obešla bez zranění. 

     Včera kolem 13:30 hodin došlo na silnici číslo III/25374 kousek před křižovatkou na Velké Chvojno a Žďár k dopravní nehodě autobusu. Řidička dostala na zasněžené vozovce při průjezdu zatáčkou smyk a vyjela vlevo mimo komunikaci, kde autobus částečně přepadl na bok do potoka a zůstal zaklíněný o strom. Řidička, jejíž dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní, nebyla zraněna. V době nehody byl jediným pasažérem nezletilý chlapec mladšího školního věku, který seděl v zadní části autobusu na pravé straně.

     Maminka ho opakovaně nabádala, aby se pokaždé při jízdě v autobusu poutal bezpečnostním pásem a syn odpovědně poslouchal její rady, i když cestoval sám. Při převrácení autobusu zůstal připoután na sedadle a díky tomu nepropadl levou stranou do potoka. Chlapec se tak sám ještě před příjezdem hlídky dostal nezraněný ven z autobusu.

     Je příkladem pro všechny cestující, kteří podceňují možná rizika a při jízdě v prostředcích hromadné dopravy se nepoutají bezpečnostními pásy. Jen díky odpovědnosti chlapce a správné výchově rodičů, kteří ho poučili o nutnosti poutání, se nehoda obešla bez zranění.

10. 1. 2018, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

Odkazy do noveho okna

havarovaný autobus

havarovaný autobus 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem