Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Auto není trezor

Strakonice - Pachatel se vloupal do zaparkovaných vozidel (hl. schránka 974 237 116)  

V noci na 4.2.2009 se neznámý pachatel vloupal do třech zaparkovaných vozidel. V ulici Böhmova rozbil u osobního automobilu  Škoda  Fabia zadní trojúhelníkové  okénko a z vozidla odcizil odloženou koženou tašku s  kalkulačkou, dvěma  kartami  na tankování pohonných hmot a firemními tiskopisy.
V noci zmizely věci i z vozidla Škoda OCTAVIA zaparkovaného v ulici Nádražní v Blatné, u restaurace Jubileum. Pachatel u vozidla poškodil vnější zámek  pátých dveří a ze zavazadlového  prostoru odcizil dva vysavače zn. VORWERK a z interiéru vozu GPS navigaci TOM TOM.
Terčem zloděje se stal tu noc i nákladní automobil Ford Transit, ze kterého pachatel po rozbití trojúhelníkového  okna odcizil kabát a koženkové rukavice. Vůz stál zaparkovaný v Nádržní ulici  v Bělčicích. 
Odcizením  věcí způsobil pachatel majitelům celkovou škodu ve výši 71 200 korun a poškozením  vozidel škodu za 17 000 korun.
    

    Opět museli pachatelé udeřit, aby si majitelé vozidel uvědomili, že nechávat věci odložené ve vozidle se nevyplácí. Policisté řeší podobné případy vloupání do zaparkovaných vozidel, krádeže kabelek, peněženek v obchodech téměř každodenně. Každodenně o krádežích slyšíme na ulicích, prostřednictvím médií, od známých či příbuzných a stále se najdou tací, kteří kabelku či drahou elektroniku nechají bez dozoru. A právě na neopatrnost pachatelé spoléhají. Uvědomme si nebezpečí dříve, než bude pozdě a nedejme tak zlodějům příležitost!

 

vytisknout  e-mailem