Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Auto není trezor

KOLÍNSKO – Nenechávejte žádné věci ve vozidle. 

V pondělí 1. února 2021 přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení, že v Českém Brodě v ulici 5. května došlo k vloupání do osobního vozidla Citroen Berlingo.

Na místo vyslaní policisté zjistili, že ke krádeži došlo v době od 23:00 hodin dne 31. ledna 2021 di 08:10 hodin dne 1. února 2021, kdy neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň pravých předních dveří a z automobilu odcizil pánskou tašku s osobními doklady a další věci, které souvisí s výkonem povolání pětačtyřicetiletého oznamovatele. Škoda byla vyčíslena na necelých devět tisíc korun.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a jelikož se pachatel skutku dopustil za situace, v rámci které byl na území České republiky usnesením vlády České republiky č. 957 ze dne 30. září 2020 (publikováno ve Sbírce zákonů pod 391/2020 Sb.) v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlášen pro celé území České republiky nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19, tedy v době extrémně škodlivého stavu, v rámci kterého je potřeba směřovat veškeré lidské zdroje právě a toliko k odstranění tohoto extrémně škodlivého stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedeného vozidla v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Český Brod, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 874 700. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Dále přinášíme jednoduchá pravidla na ochranu svých věcí!

  • Automobil vždy zamykejte.
  • Nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle.
  • Nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle, ani když od svého vozu odcházíte jen na malou chvíli. Zbytečně neriskujte!
  • Nenechávejte zavazadla tak, aby byla kolemjdoucím na očích!
  • Zkontrolujte uzavření oken vždy, když se vzdalujete od vozu, byť jen na chvíli.
  • Pokud parkujete v místech, kde dochází často ke krádežím vozidel, zajímejte se o bezpečnější systém uzamykání.
  • Technický průkaz a jiné doklady noste s sebou, neukládejte ho v palubní přihrádce.

nprap. Michaela Nováková 
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
2. února 2021

vytisknout  e-mailem