Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Auto na střeše

PLZEŇ - Ranní dopravní nehoda osobního automobilu u obce Šťáhlavy se obešla bez zranění. Vozidlo zůstalo po nehodě na střeše. 

Krátce před půl sedmou hodinou ráno došlo k dopravní nehodě osobního motorového vozidla tovární značky Renault, které řídil řidič ročník 28letý mladý muž. Tento jel po silnici III/180 ve směru od obce Šťáhlavy na Starý Plzenec a cca 500 metrů za obcí Šťáhlavy nepřizpůsobil svou rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu vozovky. V levotočivé zatáčce se s vozem dostal do neřízeného smyku, vyjel vpravo mimo komunikaci a havaroval s vozem na střeše. Na místo vyjely všechny záchranné složky. Řidič nebyl po nehodě zraněn a nikdo jiný se ve vozidle nenacházel. Policisté u řidiče na místě vyloučili požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou. Dále policisté na místě zjistili, že vozidlo nemělo zákonné pojištění. Policisté se dopravní nehodu dále zabývají a ve věci je vedeno přestupkové řízení. 

Lidé, kteří podobným způsobem riskují a nemají sjednaná pojištění, si nejspíš ani neuvědomují, do jakých částek se mohou způsobené škody vzniklé v souvislosti s provozování automobilu vyšplhat. V souvislosti s tímto případem upozorňujeme každého řidiče, který si od svého známého vozidlo půjčuje, aby se přesvědčil, že automobil má opravdu vše, co pro jeho užívání zákon nařizuje.

nprap. Veronika Hokrová
17. září 2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem