Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Autem srazil chodce

SEMILSKO - O víkendu způsobil opilý řidič dopravní nehodu. Snažil se zraněnému poskytnout první pomoc, ale při příjezdu policistů z místa nehody zmizel. 

V sobotu dvacet minut po půlnoci došlo na silnici III. třídy mezi obcí Rváčov a Lomnicí nad Popelkou k dopravní nehodě. Směrem na Lomnici jel osobním vozidlem řidič, který z dosud nezjištěných příčin přejel nedaleko místa odbočky na skokanské můstky do protisměru, kde srazil jednoho z chodců. Ten šel stejným směrem a nárazem byl sražen do příkopu. Řidič na místě zastavil a snažil se zraněnému poskytnout první pomoc společně se dvěma svědky události, kteří zavolali na tísňovou linku. První byla na místě hlídka Lomnických policistů, kteří se pohybovali v terénu jen kilometr od místa nehody. Po příjezdu na místo sdělil strážcům zákona jeden z přítomných svědků, že je ve spojení se záchranáři. Dle jejich rady má zraněný zůstat v poloze na zádech a je pro něho nezbytně nutná masáž srdce. Policisté začali okamžitě provádět zraněnému masáž srdce, ve které se střídali až do příjezdu záchranářů z Turnova.
Na místo mezi tím dorazili i policisté ze skupiny dopravních nehod a také byl přivolán policejní psovod, který měl za pomoci služebního psa vystopoval řidiče. K tomu nakonec nedošlo, jelikož řidiče za krátkou dobu našli sami policisté schovaného nedaleko místa dopravní nehody v opuštěném lomu. Bezprostředně poté byl podroben dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 1,98 promile alkoholu.
Ještě téhož den byly ve věci zahájeny úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Obviněný je stíhán na svobodě a za výše uvedené přečiny mu hrozí až čtyři roky za mřížemi.
 

21. 12. 2014
por. Petr Kmínek DiS.
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí
 

vytisknout  e-mailem