Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Obvinění z podvodného vylákání finančních prostředků

Policejní orgán, Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV, minulý pátek zahájil trestní stíhání dvou fyzických osob pro zvlášť závažný zločin podvodu. Věc se týká podvodného vylákání finančních prostředků od poškozených pod záminkou jejich investování společností INVESTMENT AND TRADING CAPITAL LIMITED se sídlem na Novém Zélandu a jejich vyvedení z dosahu poškozených. 

Podle našich závěrů měla být nejméně 376 poškozeným způsobena škoda ve výši nejméně 284 milionů korun.

V této věci bylo dále zahájeno trestní stíhání sedmi fyzických osob pro zločin legalizace výnosů z trestné činnosti, kdy v důsledku jejich jednání mělo dojít k zastření původu výnosů z trestné činnosti (podvodně vylákaných finančních prostředků poškozených) minimálně ve výši 151 milionů korun.

V souvislosti s popsanou trestnou činností došlo k zajištění movitého a nemovitého majetku v hodnotě přes 60 milionů korun.

Věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. Trestní stíhání všech obviněných osob je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí osobám obviněným z podvodu trest odnětí svobody až na 10 let.

Kriminalisté NCOZ doporučují občanům zvýšenou obezřetnost a ostražitost v souvislosti s investicemi finančních prostředků do produktů, které slibují neobvykle vysoké zhodnocení, neboť s podobným druhem trestné činnosti se policie stále setkává. 


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
16. října 2019

vytisknout  e-mailem