Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace k úkonům NCOZ

Aktualizované informace o úkonech trestního řízení prováděných Národní centrálou proti organizovanému zločinu SKPV. 

17.15 hodin dne 8. března 2019

Kriminalisté NCOZ dnešního dne podali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci podnět k návrhu na vzetí do vazby 5 obviněných osob. Státní zástupce tento podnět akceptoval. Ostatní 4 obviněné osoby byly propuštěny ze zadržení a jejich trestní stíhání pokračuje na svobodě.

O vzetí do vazby bude zítra rozhodovat Městský soud v Brně.
 

02.00 hodin dne 8. března 2019

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci provádějí na základě soudních příkazů od včerejších ranních hodin na několika místech České republiky úkony trestního řízení ve dvou samostatných trestních věcech.

Kriminalisté zajišťovali důkazy k podezření z nezákonného ovlivňování veřejných zakázek zadávaných Úřadem městské části Brno – střed a v této souvislosti bylo ve večerních a nočních hodinách ze čtvrtka na pátek obviněno 9 osob z trestných činů účast na organizované zločinecké skupině podle § 361 tr. zákoníku, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek podle § 256 tr. zákoníku a z úplatkářských trestných činů. O případném podání návrhů na vzetí do vazby rozhodne státní zástupce během dnešního dne.

Souběžně s touto trestní věcí probíhalo dokumentační zajišťování důkazů v prostorách Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a na některých dalších místech souvisejících s rozhodováním uvedeného úřadu v oblasti zadávání veřejných zakázek. V této samostatně vedené trestní věci nebyla žádná osoba obviněna.

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
8. března 2019

vytisknout  e-mailem