Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kampaň „Podpořme darování kostní dřeně“ oslovila studenty

Policejní akademie v Praze: Diskuzní seminář a další registrovaní dárci kostní dřeně. 

Osvětová kampaň Policie České republiky „Podpořme darování kostní dřeně“ pokračuje svoji činnost úzce zaměřenými akcemi na začínající policisty a studenty. První akcí letošního roku byl dne 15. dubna 2015 seminář na půdě Policejní akademie České republiky v Praze konaný pod záštitou rektora školy doc. JUDr. Mgr. Josefa Salače, Ph.D.  Seminář zahájil prorektor pro zahraniční styky a vnější vztahy Mgr. František Hřebík, Ph.D., který vyzdvihnul dárcovství kostní dřeně jako nejvyšší dar člověka člověku.
 
Hlavním hostem byla MUDr. Jana Navrátilová, lékařka hematologicko-onkologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni a vedoucí koordinačního centra Českého národního registru dárců dřeně, která podrobně informovala o tom, proč je třeba registr dárců kostní dřeně, jak funguje, pro koho je určen, jak a za jakých podmínek do něj lze vstoupit a co obnáší samotná transplantace krvetvorných buněk. Se svou osobní zkušeností se podělily „pokrevní sestry“ Jitka Severová, vyléčená pacientka a příjemkyně kostní dřeně, a Mgr. Jana Lukešová, dárkyně kostní dřeně pro paní Severovou. K transplantaci mezi nimi došlo již v roce 2003 a o deset let později bylo dámám umožněno se vzájemně osobně poznat. O své čerstvé zkušenosti s darováním kostní dřeně hovořil také pprap. David Pešta z Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, který se stal anonymním dárcem pro neznámého pacienta v loňském roce.
 
Na závěr semináře proběhla registrace zájemců o zápis do Českého národního registru dárců dřeně, který zprostředkovala Ústřední vojenská nemocnice v Praze ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Plzni. Do Českého národního registru dárců dřeně tak přibylo 13 nových dárců.
 
 
por. Jan Chaloupka, DiS.
kancelář policejního prezidenta
17. dubna 2015
Odkazy do noveho okna

kostní dřeň1_PA_15042015

kostní dřeň1_PA_15042015 

Detailní náhled

kostní dřeň2_PA_15042015

kostní dřeň2_PA_15042015 

Detailní náhled

kostní dřeň3_PA_15042015

kostní dřeň3_PA_15042015 

Detailní náhled

kostní dřeň4_PA_15042015

kostní dřeň4_PA_15042015 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem