Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté dopadli cizince, který ukradl drahé elektrokolo

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Soud ho vyhostil a uložil zákaz pobytu v ČR. 

V neděli odpoledne ukradl drahé elektrokolo, dnes si u soudu vyslechl trest. Osmatřicetiletého cizince soud vyhostil a uložil mu zákaz pobytu v České republice.

Elektrokolo v hodnotě 120 tisíc korun si čtyřiapadesátiletý muž nechal opřené o plot na koupališti ve Starém Hrozenkově beztoho, aniž by ho uzamkl, a šel se koupat. Příležitosti využil cizinec, který při cestě z koupaliště kolo ukradl. Pokladní krádež viděla, ale zloděje se jí zastavit nepodařilo. Ihned běžela za majitelem kola a o krádeži mu řekla. Majitel spatřil nedaleko koupaliště hlídku cizinecké policie, které zmizení kola oznámil. Na místo přijeli po chvíli i policisté z Bojkovic. Pokladní popsala policistům vzhled a oblečení pachatele a policisté po něm začali pátrat. Netrvalo dlouho a muže odpovídajícího popisu našli u jeho kamionu, který byl zaparkovaný na odstavném parkovišti bývalého hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově. Kolegové z cizinecké policie mu zkontrolovali doklady, které měl v pořádku a nahlédli i dovnitř kamionu, jestli tam není kolo uschované. Nebylo. Pak ale kolegům stačila chvilka a muž se ke krádeži přiznal a řekl, že ukradené kolo ukryl u potoka poblíž rybníčku, kde ho poté policisté našli. Muž byl zjevně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili 2,58 promile alkoholu, proto skončil v protialkoholní záchytné stanici.

Nepoškozené elektrokolo policisté předali majiteli. Cizinci v pondělí předali záznam o sdělení podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Dnes dopoledne ho policisté eskortovali k uherskohradišťskému okresnímu soudu.

Z uvedeného případu vyplývá, že není rozumné nechávat jízdní kola na veřejnosti neuzamknutá. Doporučujeme používat kvalitní bezpečnostní zámek a to nejen na veřejnosti, ale také v kolárnách či společných prostorách domů. Nejúčinnější prevencí ovšem je nenechávat své jízdní kolo vůbec bez dozoru.

5. srpna 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem