Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

35-O víkendu vyprší bezpečnostní doba devíti dnů bez výbuchů

ZLÍNSKO: V pondělí bychom mohli začít s asanací areálu.  

Policejní a vojenští pyrotechnici už pár dní asanují bezprostřední okolí vně zapáskovaného areálu bezpečnostních skladů. Věnují se zejména prostředí v blízkosti přilehlých obcí. Nutností je vyloučit jakékoliv riziko pro jejich obyvatele. Vzhledem k členitosti a nerovnostem terénu předpokládáme, že ještě minimálně do konce týdne potrvá, než bude tento prostor zkontrolován a vyčištěn od zbytků rozházené munice.
 
Pokud se z areálu neozve žádná neřízená detonace až do nedělního večera, vyprší devítidenní bezpečnostní doba určená policejními pyrotechniky k tomu, aby mohli vstoupit do vymezeného prostoru v okolí obou epicenter. Budou moci začít asanovat areál od munice rozházené po výbuchu druhého skladu ze dne 3. prosince 2014. Opět je čeká čištění příjezdových cest k jednotlivým skladům a jejich bezprostředního třímetrového okolí. Také budou kontrolovat neporušenost oplášťování skladů a jejich střech. Kolem budov, v nichž je uskladněna munice, vytvoří bezpečný prostor pro manipulaci dopravních prostředků při nakládání a odvozu munice.
 
V prostoru zůstává denně asi padesát policistů. Jedná se o policejní pyrotechniky, pořádkové policisty, kteří se nepřetržitě pohybují v přilehlých obcích a výjezdovou zakročující skupinu, která je připravena vyrazit při podezření na porušení vnějšího perimetru či při jakémkoliv protiprávním jednání v okolí muničních skladů.
Vrbětice rojnice 2.JPG 
 Vrbětice rojnice 3.JPG
 
19. prosince 2014, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem