Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

02-Výbuch munice ve skladu ve Vrběticích, 2. den

ZLÍNSKO: O pohřešovaných stále nemáme žádné informace.  

Druhý den ve Vrběticích se nesl ve znamení silného deště po většinu dne. V dopoledních hodinách probíhal policejní krizový štáb, na němž si policisté a hasiči ujasňovali další postup na místě výbuchu. Původní verze o vzletu vrtulníku kolem jedenácté hodiny dopoledne vzala brzy díky povětrnostním podmínkám za své a policejní vrtulník mohl vzlétnout až o půl čtvrté odpoledne, kdy konečně přestalo pršet.

Během dne jsme zřídili speciální telefonickou linku pro občany, kteří byli jakýmkoli způsobem postiženi explozí nebo nám chtějí sdělit informace týkající se události, případně se na cokoli v této souvislosti zeptat. Telefonní číslo speciální linky: 974 666 555.

V dopoledních hodinách se z poškozeného místa ozývaly menší detonace, proto stále důrazně varujeme občany před vstupem do asi dvoukilometrového prostranství kolem epicentra. Na místě se v okolí 1,2 kilometru nepřetržitě střídají desítky policistů, kteří tento prostor střeží. Pokud by kdokoli našel podezřelý předmět, je nutné, aby s ním nemanipuloval a ihned zavolal na tísňovou linku policie a vyčkal instrukcí policistů.

Do současné doby jsme zaznamenali již patnáct oznámení od občanů v souvislosti s poškozením jejich obydlí či jiných prostor včerejší explozí. Toto číslo zcela jistě není konečné. Prozatím nejvzdálenější postižený objekt se nachází ve Valašských Kloboukách.

Dnes jsme také otevřeli velkou část bývalého areálu Vlárských Strojíren pro firmy, které sídlí ve větší vzdálenosti od místa výbuchu než avizovaných 1,2 kilometru.

Policejní vrtulník vybavený termovizí prozkoumával v odpoledních hodinách epicentrum výbuchu i přilehlé okolí. V současné době pyrotechnici vyhodnocují pořízené snímky. Zítra dopoledne rozhodne krizový štáb velitele opatření Policie ČR o dalším postupu přímo na místě.

www.policie.cz/clanek/vybuch-munice-ve-skladu-ve-vrbeticich.aspx 

 

17. října 2014, nprap. Monika Kozumplíková
 

vytisknout  e-mailem