Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

LOTTA - díl II.

Praha 14. ledna 2010 – Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOOZ) včera v ranních hodinách spustili akci s krycím názvem „LOTTA II“. 

     Již z názvu je patrno, že realizace tohoto případu je vyústěním dlouhodobé práce detektivů na poznatcích a informacích získaných jak operativní cestou, tak vyšetřováním trestního spisu, jehož realizace proběhla v říjnu loňského roku.  
     Připomeňme, že 21. října 2009 zadrželi detektivové ÚOOZ v Praze a Kladně celkem 6 osob. Následně byly 2 osoby obviněny z trestného činu podpory a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. Muže a ženu v tomto případě detektivové viní z toho, že se po předchozí domluvě podíleli na zajištění výroby a distribuci materiálů propagujících neregistrované hnutí Národní odpor a jeho ženskou odnož Resistance Women Unity. Oba obvinění jsou nadále stíháni vazebně.
     Včerejšího dne se detektivové ÚOOZ v souvislosti s touto realizací pohybovali na čtyřech místech České republiky a to v Praze, Brně, Jihlavě a ve Světlé nad Sázavou. Během samotné realizace zadrželi 3 osoby, podezřelé z veřejné propagace neonacistických hnutí.
     Obvinění v této věci by se mělo dočkat celkem 6 osob, ale vzhledem k tomu, že realizace dosud neskončila, konkrétnější informace k případu není v současné době možné zveřejnit.
     Věc dozoruje Obvodní státní zastupitelství Praha 1.

vytisknout  e-mailem