Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Anonym hrozil bombou

Zadržený muž z Mělnicka tak neučinil poprvé 

     Dne 19. srpna 2010 krátce před devatenáctou hodinou oznámil anonymně mužský hlas na linku tísňového volání 158, že na mělnickém autobusovém nádraží je bomba a poté zavěsil. Policejní operační důstojník z Územního odboru Policie ČR Mělník, který telefonát přijal, vyslal na místo okamžitě policejní hlídky.
     Po příjezdu šestnáct policistů ve spolupráci s městskými strážníky areál nádraží uzavřelo a na místo byli přivoláni pyrotechnik a psovod – specialista. Při zajištění areálu bylo evakuováno zhruba osmdesát osob. Prostor nádraží byl po příjezdu specialistů zkontrolován a žádný nástražný výbušný systém nebyl nalezen. Opatření policisté ukončili zhruba ve 21:30 hodin, poté se provoz nádraží vrátil do normálních kolejí. Během opatření nedošlo ke škodám na majetku a zdraví osob. Policisté případ nadále šetří jako podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy.
     Policejní vyšetřování přineslo zanedlouho své výsledky. Mělničtí kriminalisté ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Policie ČR Mělník zadrželi dvaačtyřicetiletého muže z Mělnicka, který se k výše uvedenému činu doznal. Během vyšetřování se muž mimo jiné podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 3,13 promile alkoholu v dechu. Dále bylo policisty zjištěno, že zadržený byl koncem roku 2008 soudem podmínečně odsouzen za stejný trestný čin, takže se v jeho případě jedná o opakovanou trestnou činnost.
     Dne 20. srpna 2010 zahájil policejní vyšetřovatel trestní stíhání muže pro trestný čin šíření poplašné zprávy, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od jednoho do pěti let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.
 

vytisknout  e-mailem