Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Ani vánoce neodradili zloděje při krádežích

Kladensko - Policisté zadrželi několik pachatelů při krádeži pohonných hmot.  

     I čas večerních vánočních svátků se snažili někteří pachatelé využít ve svůj prospěch. Kladenští policisté při výkonu služby zadrželi nejdříve jednoho pachatele při krádeži 150 litrů nafty z lokommotivy a následně v brzkých ranních hodinách zadrželi skupinku čtyř pachatelů, kteří se vloupali do vozidla a odcizili 27 litrů pohonných hmot.

     Při kontrolní činnosti štědrovečerní noci po 22. hodině zaznamenala policejní hlídka OOP Kladno - venkov zaparkované osobní vozidlo Opel v Kladně v Průmyslové ulici. Policisté prováděnou kontrolou zjistili, že se v zadní části vozidla nachází plastové kanystry o objemu á 25 litrů. Během 30 minut k vozidlu přistoupil muž nesoucí další dva kanystry, které obsahovaly celkem 50 litrů motorové nafty. Podezřelý muž ke svému jednání uvedl, že tuto naftu odcizil z nedaleko stojící lokomotivy. Policejním šetřením bylo na uvedeném místě nalezeno 150 litrů motorové nafty již v dalších naplněných kanystrech. Podezřelý 40 letý muž z Kladenska svým jednáním způsobil odcizením škodu ve výši 5 400,-Kč. Při prohlídce lokomotivy bylo dalším šetřením zjištěno, že došlo k poškození přečerpávacího ventilu uvnitř lokomotivy, čímž byla způsobena škoda 100,-Kč. Podezřelý muž byl zadržen a po provedení prvotních úkonů byl převezen do policejní cely. Následující den byl propuštěn na svobodu. V současné době je podezřelý z trestného činu krádeže.

     Po 2. hodině dne 25. prosince 2013 bylo na linku 158 učiněno oznámení, že v obci Vinařice neznámí mladíci vykrádají vozidlo Ford Tranzit. Na základě tohoto oznámení okamžitě vyjela policejní hlídka na určené místo do ulice U Lípy v obci Vinařice.  Policisté skupinku čtyř podezřelých  mladíků ihned u vozidla zadrželi a po provedení prvotních úkonů byli všichni čtyři pachatelé eskortováni do policejní cely. Policejním šetřením bylo zjištěno, že odcizili z daného vozidla 27 litrů nafty a poškodili víčko nádrže. Vzniklá škoda celkem činí necelých 1 400,-Kč. Nyní jsou mladíci ve věku 18 a 19 let ze Slaného a Slánska podezřelí z trestného činu krádeže. Následně po provedení šetření tohoto případu byli všichni čtyři podezřelí propuštěni na svobodu.  

27. prosince 2013

nprap. Jana Šteinerová

vytisknout  e-mailem