Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ani odpoledne není vaše auto v bezpečí

ZLÍNSKO: Další dva pokusy o vloupání do vozidel ve Zlíně. 

Zlínští policisté prověřují hned dva pokusy o vloupání do osobních vozidel zaparkovaných ve Zlíně, k nimž došlo v průběhu tohoto týdne. Do jednoho z vozidel se nakonec vandalovi vloupat nepodařilo, přesto jej poškodil. Škoda, kterou svým jednáním způsobil, se vyšplhala na více než třicet tisíc korun.

V noci z neděle na pondělí se někdo vloupal do Wolkswagenu Passat zaparkovaného v centru Zlína. Poškodil přitom zámek a lak na dveřích, čímž způsobil dvacetitisícovou škodu.

Pouhá jedna hodina stačila v úterý mezi půl třetí a půl čtvrtou odpoledne zloději k tomu, aby se vloupal do zaparkované Škody Octavia přes okno zavazadlového prostoru, které vypáčením rozbil. Odcizil odsud dámskou koženou kabelku s peněženkou, doklady a platebními kartami. Škoda poškozením byla předběžně vyčíslena na devět tisíc korun, téměř třítisícová škoda vznikla odcizením věcí včetně peněz.

Oba případy policisté prověřují jako trestné činy krádež a poškození cizí věci, u odcizených platebních karet je to také neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě vypátrání pachatelů a jejich odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

9. listopadu 2017, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem