Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Ani napoprvé, ani napodruhé, čtyřkolky se nezmocnili

Frýdecko-Místecko - mladiství skončili v rukou policistů. 

Zřejmě si chtěli v noci urychlit cestu domů, proto se rozhodli zmocnit čtyřkolky. Poprvé to nevyšlo, zkusili to podruhé a skončili v rukou policistů.

Minulý víkend v nočních hodinách si dva mladíci (15 a 16 let) měli vyhlédnout čtyřkolku, která byla zaparkovaná na oplocené zahradě u rodinného domu v jedné z obcí na Frýdecko-Místecku. V domnění, že k jejímu nastartování nepotřebují klíče, se ji pak měli pokusit odtáhnout ze zahrady na cestu. Při tom je však vyrušila majitelka, která je okřikla, a chlapci z místa utekli s prázdnou.

Svého záměru se nejspíš nechtěli vzdát, a proto se zhruba o hodinu později pro čtyřkolku vrátili. Tentokrát se pro ni měl na zahradu vydat mladší z hochů a starší měl čekat před plotem. K jejich smůle však jednoho z chlapců zadržel u domu majitel čtyřkolky a druhého následně přivolaná policejní hlídka. Jak policisté poté zjistili, starší z hochů byl na útěku z výchovného ústavu.

Třinečtí kriminalisté oba „výtečníky“ obvinili z provinění neoprávněné užívání cizí věci ve stádiu pokusu a porušování domovní svobody, za což jim vzhledem k jejich věku hrozí trest poloviční, tedy až jeden rok odnětí svobody.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
26. května 2023

vytisknout  e-mailem