Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Ani na kolech nám neujedete

Dost „zábavnou“ službu měla stejná hlídka policistů ze čtyřkové „oháesky“, které na začátku října ujížděli hned dva cyklisti. Oba však havarovali. 

První případ se stal v pražské Michli, v sobotu v půl páté odpoledne. Policisté spatřili cyklistu na černém kole, kterého se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy je spatřil, začal před policisty ujíždět na kole. Zastavil ho až betonové přemostění, do kterého v plné rychlosti naboural a následně se policistům „vzdal“. Čtyřiatřicetiletý muž policistům sdělil, že kolo dostal od kamaráda a nedokáže vysvětlit, kde ho vzal. Následným šetřením kolegové zjistili, že se jedná o právě odcizené jízdní kolo, z podzemních garáží, v Tigridově ulici v Praze 4.  Celý případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Další případ se stal ve středu patnáct minut po deváté hodině ranní. Stejní policisté ze čtyřkové „oháesky“ projížděli Chilskou ulicí v Praze 4, kde si všimli dvou cyklistů. Jeden z nich se neustále otáčel za policejní hlídkou a v momentě, kdy policisté zapnuli majáky, začal muž ve žluté reflexní bundě ujíždět. U zastávky metra Opatov sjel na kole ze schodů a havaroval. Následně se snažil ještě utéct, ale zakopnul o kolo. Poté ho policisté, za užití donucovacích prostředků, zpacifikovali a zadrželi. Na místě pak zjistili, že se jedná o recidivistu, který je v celostátním pátrání, a to z důvodu opakující se majetkové trestné činnosti na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Při prohlídce u něj nalezli větší množství pervitinu. Pětatřicetiletý podezřelý byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Policisté také zjišťují původ kola, na kterém muž ujížděl, do současné chvíle ho totiž nikdo nenahlásil jako odcizené.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 14. 10. 2020

video zde: https://www.youtube.com/watch?v=Yocr7GCh3qI&feature=youtu.be

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem