Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Amnestovaná žena podvádí dál

KRÁLOVÉHRADECKO - Pod záminkou důchodového připojištění vylákala 240 tisíc 

Královéhradečtí policisté zahájili trestní stíhání 29eté ženy z Roudnice nad Labem pro podezření z přečinu podvodu. Je jí kladeno za vinu, že v únoru 2011 vylákala od 64leté ženy z Hradce Králové finanční hotovost ve výši 240 tisíc korun, kterou jí do dnešního dne nevrátila.
Peníze měla od poškozené vylákat pod záminkou sjednání důchodového připojištění, které však do dnešního dne nesjednala a na urgence o navrácení peněz reaguje různými výmluvami. Měla si i vymyslet  fiktivního finančního poradce, který měl celou věc zařídit. Není bez zajímavosti, že poškozená žena částku v řádech několika desítek tisíc korun předala podezřelé v hotovosti bez jakéhokoliv dokladu, na nábřeží nedaleko od místa svého bydliště. Kontakt na podezřelou měla získat od jedné své příbuzné. Poté, co si poškozená všechno druhý den rozmyslela, bylo již pozdě.
Podezřelá uvedla, že peníze chtěla použít na úhradu svého asi milionového dluhu z minulosti, což samozřejmě důvěřivé ženě zatajila. Naopak v ní vzbuzovala později naději na jejich navrácení a dokonce jí opakovaně předkládala jednorázové příkazy k úhradě na různě vysoké částky, které však nebyly nijak kryté. Jak se později ukázalo, zřejmě z obavy, aby celou věc neoznámila na policii. Podvodného jednání se měla dopustit i přes to, že za obdobnou trestnou činnost byla v posledních třech letech souzena a v lednu t.r. se na ní vztahovala amnestie. Ženě bylo z uvedeného jednání sděleno podezření a nyní jí hrozí až 5letý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Lenka Burýšková
zveřejněno: 15. března 2013 v 11:15

vytisknout  e-mailem