Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Americkému vojákovi poslala 157 tisíc korun

ZLÍNSKO: Nemá peníze ani lásku. 

Zlínští policisté přijali oznámení od čtyřicetileté ženy ze Zlína, kterou na seznamovací aplikaci na internetu kontaktoval muž, jenž se představil jako americký voják sloužící ve válečné zemi. Po čtrnácti dnech komunikace požádal ženu, aby převzala balík s jeho osobními věcmi, který jí pošle pro případ, že by ve válce zahynul. Přeposlal jí kontakty na přepravní společnost, se kterou měla ohledně doručení balíku komunikovat.

Nejprve přišla z přepravní společnosti výzva o zadržení balíku a nutnosti zaslat okamžitě částku 800 dolarů za celní dluhy. Poté byl balík opět zadržen a žena musela zaplatit další peníze. Voják ženu po celou dobu uklidňoval, že po zaplacení peněz bude balík uvolněn a přijde jí domů i s financemi, které jsou jeho součástí. Další platbu požadovala přepravní společnost za zpoždění předchozích plateb. S vidinou, že se jí peníze vrátí, až balík dorazí, žena všechny platby akceptovala a finance poslala na dané číslo účtu přepravní společnosti.

Po zaslání požadovaných peněz začala žena hledat na internetu informace k vojákovi a k přepravní společnosti. Zjistila, že se s největší pravděpodobností stala obětí podvodu. Obrátila se proto na policii. Celkem neznámému muži zaslala bezmála 157 tisíc korun.

Případem se budou zabývat policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně. Jedná se o podezření ze spáchání trestného činu podvod. Pachateli tohoto trestného činu hrozí v případě jeho vypátrání trest odnětí svobody až na pět let.

Podobné případy, kdy muž nebo žena toužící po lásce v dobré víře odešlou svým vyvoleným, které ovšem nikdy nespatřili, různě vysoký finanční obnos, nejsou ničím výjimečným a policisté je prověřují několikrát za rok. V případě plateb do zahraničí je velmi komplikované odhalit konkrétního pachatele těchto trestných činů.

Proto opětovně apelujeme na všechny uživatele internetových aplikací, aby v žádném případě neposílali peníze lidem, které nikdy neviděli!

27. září 2018, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem