Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Alkohol v muži zřejmě spustil vlnu agrese

TRUTNOVSKO – Běžná policejní kontrola se zvrtla ve výjezd zásahové jednotky. 

V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 33letému muži a obvinil ho z trestných činu násilí proti úřední osobě, poškození cizí věci a výtržnictví.

Celá událost, která obvinění muže předcházela, měla vcelku nevinný začátek. Hlídka trutnovských dopravních policistů ve středu 29. července krátce po půl jedenácté večer v obci Prostřední Lánov narazila na muže vedoucího elektrokolo po místní silnici. Jeho chůze vzbuzovala dojem silné podnapilosti. Policisté u něho proto zastavili a vyzvali ho k opatrnosti a také, aby šel při kraji vozovky. Muž ale reagoval tím, že na kolo chtěl nasednout a měl v úmyslu na něm jet. To mu policisté vzhledem k jeho stavu zakázali. V této chvíli se začala projevovat jeho agresivita. Z elektrokola měl odpojit baterii, začít s ní mávat se slovy, že si může dělat, co chce, a policie ho nebude omezovat. Následně měl proti služebnímu vozidlu hodit své kolo, které dopadlo vedle automobilu. Dále pokračoval tím, že měl proti policistovi, sedícím ve vozidle se staženým okénkem, hodit baterii z eletrokola, přičemž naštěstí zasáhl pouze dveře vozu. Po tomto se dal na útěk a policisté jeli za ním se zapnutým majákem. Po chvíli měl muž ale zastavit, otočit se a rozeběhnout se proti jejich vozidlu. Policisté proto okamžitě zastavili. Agresor však narazil do přední části policejního vozu a poté se dal znovu na útěk. Policisté ho dále pronásledovali a opakovaně vyzývali k zastavení. Za nedlouho přeskočil dřevěný plot u zahrady a utekl do domu. Muži zákona ho zpoza plotu opětovně hlasitě vyzývali, aby vyšel za nimi ven a prokázal svoji totožnost. Muž po pár minutách skutečně ven vyšel, ale v rukou měl mít dvě řeznické sekery a na zahradě u domu se s nimi ohánět. Policisty měl vyzývat, aby si pro něho došli, jestli na to mají. Ti však přivolali na pomoc posily. Na místo také dorazila zásahová jednotka, která muže následně uvnitř domu v jeho bytě zadržela, a skončil v policejní cele. S policisty ale nespolupracoval a až druhý den s odstupem několika hodin u něho provedená dechová zkouška na alkohol prokázala ještě téměř 1,5 promile. Po vystřízlivění se muž podrobil výslechu a konzumaci alkoholu ve větší míře doznal. Ze samotného večera si toho ale moc nepamatoval. Vzniklá škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun.

V současné době obviněný muž dále stíhán na svobodě a státní zástupce mu uložil předběžné opatření spočívající v zákazu držení, přechovávání a konzumace alkoholických nápojů. Při vynesení odsuzujícího rozsudku mu pak hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi.

nprap. Lukáš Vincenc
3.8.2020,11:30 hod.

vytisknout  e-mailem