Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Alkohol k volantu nepatří

TRUTNOVSKO - Řidič nadýchal, řídil s blokací a bez řidičského oprávnění  

Před třetí hodinou odpoledne v pondělí 7. 11. 2011 jel přes Prkenný Důl v Žacléři třiatřicetiletý řidič. Při průjezdu levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem značky Ford Orion dostal smyk. Přední částí fordu havaroval vpravo ve směru jízdy do sloupu elektrického vedení.
Řidič při dechové zkoušce ve dvou případech „nadýchal“ 1,82 a 1,74 promile alkoholu. Test na zjištění přítomnosti návykových látek byl u něho negativní. Na výzvu policistů se motorista odmítl podrobit lékařskému vyšetření a odběru krve na zjištění hladiny alkoholu v době dopravní nehody.
Provedenou lustrací muži zákona zjistili, že řidič má blokaci řidičského oprávnění a nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění pro skupinu B. Kromě toho policistům nepředložil platný doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Ke zranění osob nedošlo a škody jsou vyčísleny na 30 tisíc korun. 
V důsledku poškození sloupu elektrického vedení v lokalitě Žacléř – Prkenný Důl byla přerušena dodávka elektrického proudu do okolních budov. 
Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky může soud uložit až tříletý trest.   

Řidičů, kteří požívají alkoholické nápoje, a pak usednou za volanty vozidel, neustále přibývá. Neuvědomují si, že svým jednáním ohrožují sami sebe, ale i další účastníky silničního provozu. Každý, kdo se tímto způsobem chová, porušuje zákon a vystavuje se určitému postihu. Pokud policisté naměří hodnotu alkoholu do jednoho promile, viník se dopouští přestupku, nad hranici jedné promile se již vystavuje trestnímu stíhání.

nprap. Věra Krejčová
8. 11. 2011
 

Odkazy do noveho okna

Trutnovsko

7.11. Prkenný Důl  

Detailní náhled

Trutnovsko

7.11. Prkenný Důl  

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem