Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Alkohol, drogy i jízda bez platného „oprávnění“

CHRUDIMSKO – Přesně jako zní nadpis této zprávy, tak vypadal víkend na Chrudimsku. 

Prvního řidiče kontrolovali kolegové na Hlinecku. Řídil vozidlo BMW, dechová zkouška byla negativní, ale test na omamné a psychotropní látky zaznamenal přítomnost metamfetaminu. Odběr krve absolvoval dobrovolně, další jízda pokračovat nemohl. Nic nového zákazem další jízdy pro podezřelého nenastalo, jelikož v době za volantem měl už platnou blokaci všech skupin, na něž oprávnění získal.

Další hříšník vjel do cesty kolegům z Chrudimi. Řídil Mazdu Demio stříbrné barvy, ale lustrace ukázala, že i on má blokaci řidičského oprávnění, což ale nebylo všechno. Vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu, nesvítilo přední levé světlo a ještě k tomu telefonoval.

Třemošničtí policisté se rozhodli zkontrolovat v sobotu v 8 hodin ráno Ford Focus, za jehož volantem sedel řidič, který nadýchal 0,38 promile.

Alkohol evidovali i chrudimští kolegové v Tuněchodech. Zde byl výsledek dechové zkoušky přes 1 promile. Dle vyjádření „hříšníka“ jde pravděpodobně o takzvaný zbytkový alkohol, neboť uvedl, že popíjel předchozí den a poslední skleničku vypil v pátek před půlnocí. Na místě mu hlídka řidičský průkaz odebrala a další jízdu zakázala.

Daleko menší hodnotu zbytkového alkoholu naměřil přístroj Dräger řidiči v Tremošnici v sobotu dopoledne. Ten uvedl, že vypil v pátek v čase od 2 do 8 hodin odpoledne 4 dvanáctistupňová piva. I přes toto množství a časovou prodlevu byla dechová zkouška 0,26 promile.

Víkendovým rekordmanem byl 47letý muž jedoucí z Rosic do Čenkovic. Kontrola proběhla na silnici 1/37 poblíž Hrochova Týnce a její výsledek byl 1,87 promile alkoholu v dechu. I jemu samozřejmě byla jízda zakázána a odebrán řidičský průkaz.

Tuto skupinu za víkend uzavřel řidič projíždějící Vlčnovem. Jeho dechová zkouška byla negativní, ale pro podezření z požití marihuany se pozitivně zbarvil tester na omamné a psychotropní látky.

Co říci na závěr? Tři dny a 7 osob, které neměly za volantem co dělat. Jednání všech je v šetření, někde jde o podezření z přestupku, u některých už o podezření z trestného činu. Štěstí je, že jízdy takovýchto řidičů neskončily tragicky, ba co víc, že na jejich nezodpovědnost nedoplatili další účastníci silničního provozu.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
14. ledna 2019

vytisknout  e-mailem