Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Alkohol a rychlost v hledáčku dopravních policistů

DĚČÍN - Výsledky DBA z děčínských silnic. 

V uplynulém týdnu se děčínští dopravní policisté zapojili do krajských dopravních akcí, zaměřených na dodržování stanovených rychlostí a absenci alkoholu u řidičů, kteří sedají za volant.

Poslední dva květnové dny letošního roku se policisté na děčínských silnicích zaměřili na dodržování stanovené rychlosti řidiči motorových vozidel. V průběhu trvání dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali 54 motorových vozidel, z toho 46 jejich řidičů překročilo zákonný rámec a dopustilo se dopravního přestupku. Pět přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu k dalšímu projednání, z toho tři souvisely s nepřiměřenou rychlostí.  Zbývající dva se týkaly špatného technického stavu vozidla a jízdy bez řidičského průkazu. Jednačtyřicetkrát policisté vyzvali řidiče a řidičky zastavených vozidel k uhrazení pokuty za nepřiměřenou rychlost. Do státní kasy putovalo celkově 34.300,- Kč.

Následující první červnový víkend letošního roku pak dopravní policisté kontrolovali řidiče a řidičky v souvislosti s užitím alkoholu před a během jízdy motorovým vozidlem. Do akce bylo zapojeno sedm policistů, kteří na silnici zkontrolovali v průběhu trvání dopravně bezpečnostní akce celkem šestapadesát motorových vozidel. Ani jeden z kontrolovaných řidičů a řidiček nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. V šesti případech řidiče opět potrápila nepřiměřená rychlost, za kterou dohromady zaplatili na pokutách celkem 4.800,- Kč. Zbývající dva se týkaly blíže nespecifikovaného překročení zákona, za které policisté uložili souhrnně osm set českých korun.  

Dopravně bezpečnostní akce probíhali v jižní i severní části okresu a řidiči se s policisty mohli potkat např. v Jánské, Dobrné, Horních Habarticích, Verneřicích atd.

Děčín 4. června 2018

nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín
E-mail: krpulk.kr.pis.decin@pcr.cz
Tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem