Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Alkohol a pak možná řidič

Dodávka na střeše 

V sobotu v 10:50 vyjížděla rychnovská Skupina dopravních nehod do obce Lupenice. Na silnici č. I/14 mezi městy Vamberk a Rychnov nad Kněžnou  havaroval řidič vozidla zn. Volkswagen Crafter. Třicetiletý cizinec při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a vjel vpravo mimo komunikaci. Tam čelně narazil do břehu propusti, od kterého se auto odrazilo a s koly ve vzduchu narazilo do stromu. Při havárii byl řidič vozidla lehce zraněn a ošetřen na místě posádkou záchranářů. Pětadvacetiletý spolujezdec, rovněž cizinec, byl s lehkým zraněním hospitalizován v rychnovské nemocnici. U řidiče dodávky policisté na místě naměřili 1,87 promile alkoholu v dechu. Škoda této havárie je vyčíslena na 350.000 korun.

S alkoholem za volant na Rychnovsku usedl v sobotu krátce po půlnoci i sedmadvacetiletý muž. Při průjezdu Rokytnice v Orlických horách byl hlídkou místních policistů vyzván k běžné silniční kontrole, při které mu ale muži zákona naměřili 1,25 promile alkoholu v dechu. Jízda oktávií tak řidiči skončila předčasně a po zadržení řidičského průkazu si  navíc vyslechl podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý řídil felicii i devětadvacetiletý muž v Doudlebách nad Orlicí ve čtvrtek krátce před půlnocí. Zřejmě se nevěnoval plně řízení, neboť při jízdě narazil do sloupu veřejného osvětlení. Z místa havárie bez oznámení odjel, ale necelou hodinu poté hlídka policistů Obvodního oddělení Kostelec nad Orlicí vozidlo i jeho řidiče ustanovila. U muže policisté provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,20 promile alkoholu v dechu. Škoda havárie byla vyčíslena na 18.000 korun.

por. Mgr. Alena Kacálková
27. června 2011

Odkazy do noveho okna

Lupenice 25/06/11

Lupenice 25/06/11 

Detailní náhled

Lupenice 25/06/11

Lupenice 25/06/11 

Detailní náhled

Rychnovsko

Lupenice 25.6. 

Detailní náhled

Rychnovsko

Lupenice 25.6. 

Detailní náhled

Rychnovsko

Lupenice 25.6. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem