Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Tragická nehoda uzavřela silnici I/38 u Doks

KRAJ/ČESKOLIPSKO - Složky IZS zasahují u tragické nehody u Doks, kde se střetl kamion s osobním vozem. 

Aktualizace ze dne 8. 8. 2018, čas 13.30

Dnes před sedmou hodinou ranní projíždělo osobní vozidlo značky Škoda Rapid od Mladé Boleslavi na Českou Lípu, když na rovném úseku před křižovatkou u firmy Rekufol v Doksech na silnici číslo I/38 sedmadvacetiletý řidič z nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. Následky nehody jsou fatální. Při střetu utrpěli smrtelné zranění řidič a jeho dvě spolujezdkyně ze zadních sedadel ve věku 23 a 26 let. Další dva spolujezdce ve věku 26 a 47 let transportovala zdravotnická záchranná služba do liberecké nemocnice s těžkými zraněními.nehoda 8. 8. 2018 - 2

Při vyšetřování nehody jsme zjistili, že nikdo z pasažérů na zadních sedadlech nebyl připoutaný bezpečnostním pásem. Na otázku proč vyjel řidič do vedlejšího jízdního pruhu, nám možná částečně odpoví výsledky nařízené soudní pitvy těla řidiče rapidu. Šofér kamionu  byl bezprostředně po nehodě ve špatném psychickém stavu, a proto mu policejní psycholog poskytl odbornou  pomoc.

Provoz na silnici I/38 v okolí zmíněné křižovatky v Doksech policisté oboustranně uzavřeli kolem 7. hodiny ranní a znovu ho otevřeli v 11.30.

por. Bc. Ivana Baláková

Aktuální a prvotní informace k ranní dopravní nehodě na Českolipsku

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahují od ranních hodin u dopravní nehody na silnici I/38 u Doks, kde se krátce před sedmou hodinou čelně srazil osobní vůz Škoda Rapid s  nákladním. Už nyní je bilance nehody velmi tragická, uvnitř osobního vozu zemřely přímo na místě dvě osoby, třetí se profesionální zdravotníci snažili resuscitovat, ale bohužel neúspěšně. Podle prvotních informací mělo jet v osobním vozidle pět osob, ostatní se snaží vyprostit z vozu hasiči. Na místě sesednul i vrtulník Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje

Komunikace je z důvodu nehody a práce složek IZS na místě zcela neprůjezdná a zřejmě tento stav potrvá několik hodin. Dopravu řídí policisté, kteří odklání dopravu přes město Doksy. Vypomáhají i policisté ze Středočeského kraje, kteří vozidla navigují z Bělé pod Bezdězem směrem na Ralsko.

Během dne budou informace dopřesňovány.


8. 8. 2018, 07:30 hodin
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

nehoda 8. 8. 2018 - 1

nehoda 8. 8. 2018 - 1 

Detailní náhled

nehoda 8. 8. 2018 - 2

nehoda 8. 8. 2018 - 2 

Detailní náhled

nehoda 8. 8. 2018 - 3

nehoda 8. 8. 2018 - 3 

Detailní náhled

nehoda 8. 8. 2018 - 4

nehoda 8. 8. 2018 - 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem