Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE - Za krádeže v nouzovém stavu vyšší trestní sazba

JIČÍNSKO – Nenapravitelný recidivista kradl v nákupních centrech. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoAKTUALIZACE:

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. Ten návrh akceptoval a soudce Okresního soudu v Jičíně před malou chvílí rozhodl o tom, že obviněný bude stíhán vazebně.

nprap. Aleš Brendl
25. března 2020; 15:30

___________________________________________________________________

O tom, jak vážné následky mohou mít na první pohled banální krádeže v době vyhlášeného nouzového stavu, může v těchto dnech nerušeně přemýšlet opakovaně trestaný čtyřiadvacetiletý recidivista. Toho v těchto dnech jičínští kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu pokračující krádeže.

V pondělí 23. března v dopoledních hodinách měl mladý muž postupně navštívit dvě jičínská nákupní centra. V prvním z nich měl svoji pozornost zaměřit na zboží z regálů, které měl z prodejny nepozorovaně pronést ven mimo pokladní zónu, aniž by ho zaplatil. Po chvíli měl ve druhé prodejně odcizit značkovou sekeru a z místa činu utéci. Netrvalo příliš dlouho a policisté zloděje nejenom s kradeným zbožím, ale i se sáčkem pervitinu pro svojí vlastní potřebu zadrželi. Celková škoda je vyčíslena na částku kolem tří tisíc korun. Uvedeného jednání se měl dopustit, ačkoliv byl v minulosti za takový čin krádeže odsouzen a potrestán.

Obviněný muž čin navíc spáchal v době, kdy je na celém území republiky vyhlášen nouzový stav z důvodu šíření nakažlivé nemoci. Ta vážně ohrožuje nejenom zdraví, ale i lidské životy. V tomto případě se tedy jedná o obzvláště přitěžující okolnost. V případě prokázání viny hrozí muži až osmiletý trest odnětí svobody.

nprap. Aleš Brendl
25. března 2020; 13:30

vytisknout  e-mailem