Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

AKTUALIZACE - Vyjednavač i zásahová jednotka

ORLICKOÚSTECKO - Muž je obviněný z třech trestných činů. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRV polovině měsíce června loňského roku jsme vás informovali o případu, při němž policisté zasahovali v České Třebové u muže, který kromě toho, že měl poškodit řadu především oken v ulicích, tak vyhrožovat tím, že si sáhne na život skokem ze střechy. Více se o případu dočtěte v úplně tiskové zprávě zde.

V těchto dnech orlickoústečtí kriminalisté obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže z Karvinska z trestných činů opilství, poškození cizí věci a výtržnictví. Obviněný se měl po užití návykové omamné a psychotropní látky pervitin přivést do stavu těžké toxické psychózy, která se rozvinula, když ve večerních hodinách přicestoval vlakem do České Třebové. Na 1. nástupišti vlakového nádraží pod vlivem psychotických prožitků údajně poškodil dveře u jedné z prodejen, dále kamenem poškodil boční okno u zaparkovaného osobního vozidla a stejným způsobem poškodil u odstavené vlakové soupravy boční výhledové okno na řídícím vozu. Jeho „pervitinové řádění“ pokračovalo v ulici Nádražní, kde zřejmě poškodil výlohu prodejny, skleněnou výplň vstupních dveří do jiné provozovny, na stejné ulici pak skleněnou výplň okna a žaluzie jednomu z majitelů domu. V ulici Riegrova měl poškodit skleněnou výplň okna. Jeho pouť skončila v budově základní školy, kde měl za užití násilí poškodit tři skleněné výplně oken a v interiéru budovy násilím poškodit pět dveří do učeben. Na konec vylezl na střechu školy, ze které přešel na střechu tělocvičny, kde nejprve vyhrožoval sebepoškozením nožem a následně se jím několikrát pořezal na různých částech těla a dokonce vyhrožoval skokem ze střechy. Toto jednání mu profesionálně rozmluvil policejní vyjednavač a policisté zásahové jednotky ho následně zajistili.

Škoda, kterou majitelům měl způsobit, byla odborným ohodnocením všech poničených věcí vyčíslena na bezmála 110 tisíc korun. Pokud mu soud vinu prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.  

6. března 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem