Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - V sobotu do Liberce přijede SK Slavia Praha

LIBEREC – Policisté jsou připraveni v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním mezi mužstvy FC Slovan Liberec a SK Slavia Praha chránit bezpečnost a veřejný pořádek. 

AKTUALIZACE ze dne 18. 3. 2023 ve 21.30 hodin:

Dnes proběhlo v Liberci na stadionu U Nisy fotbalové utkání FOTRUNA ligy mezi mužstvy FC Slovan Libereca SK Slavia Praha. Zápas sledovalo přímo na stadionu celkem 4758 diváků – z toho 1300 fanoušků hostujícího celku. Utkání skončilo výsledkem 2 - 2. Na základě získaných informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový a z tohoto důvodu Policie České republiky připravila na dnešek bezpečnostní opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonce, zejména stadionu a jeho okolí. Velmi důležité bylo také zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v městě tak, aby nedocházelo ke kolizním situacím.

Všem policistům zařazených do uvedeného bezpečnostní opatření se podařilo zajistit bezpečnost silničního provozu a udržet veřejný pořádek v okolí stadionu i v celém městě. Policisté dohlíželi na samotný příjezd fanoušků do města i jejich odjezd po skončení fotbalového utkání.

V rámci tohoto opatření nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku, policisté tak nemuseli řešit jakýkoliv  trestný čin. Pro zajištění klidu a veřejného pořádku bylo tedy ze strany Policie České republiky velmi důležité do bezpečnostního opatření nasadit adekvátní síly a prostředky. Na základě vyhodnocení celého bezpečnostního opatření můžeme nyní konstatovat, že síly a prostředky Policie České republiky byly nasazeny adekvátně s předpokládaným rizikem spojeným i s vysokou návštěvností uvedené sportovní akce.


nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje_________________________________________________________________________________________________________________V sobotu 18. března v 18.00 hodin začne v Liberci na stadionu U Nisy fotbalové utkání FORTUNA ligy mezi mužstvy FC Slovan Liberec a SK Slavia Praha.

Toto fotbalové utkání je ze strany Policie ČR vyhodnoceno jako rizikové, čemuž bude odpovídat i bezpečnostní opatření, na které se policisté připravují. Cílem bezpečnostního opatření bude zejména zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti ve městě Liberci i v bezprostředním okolí fotbalového stadionu U Nisy. Případné narušení veřejného pořádku a páchání výtržností ze strany fanoušků budou policisté připraveni důrazně řešit. Kromě běžných úkolů souvisejících s bezpečnostním opatřením budou policisté dohlížet také na dodržování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Do uvedeného opatření budou zařazeni policisté pořádkové a dopravní policie, kriminalisté a svoji nezastupitelnou úlohu v něm budou mít i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

Na pořádek ve městě budou dohlížet a s policisty spolupracovat také strážníci Městské policie Liberec, přímo na stadionu budou k dispozici pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby, kteří budou provádět důkladné prohlídky u návštěvníků utkání při vstupu na fotbalový stadion.

V této souvislosti apelujeme na všechny fanoušky, aby na utkání přišli včas a mohlo tak dojít k jejich bezproblémovému odbavení u vstupů na stadion. Zároveň připomínáme to, aby příznivci domácích ke vstupu na stadion využili vchod ve směru od dětského dopravního hřiště.  Pro fanoušky hostujícího týmu je určen vchod na stadion ze strany od ulice Chrastavská.

Policejní jednotky budou monitorovat již příjezd fanoušků do Liberce a budou rovněž dohlížet na jejich přesun na stadion U Nisy. Zajišťovat budou okolí stadionu v průběhu samotného fotbalového utkání a kontrolovat situaci budou samozřejmě i po ukončení zápasu spolu s odjezdem fanoušků.

Předpokládá se, že s přesunem návštěvníků na stadion a z něj, mohou být menší dopravní komplikace, a to především v souvislosti s případným doprovodem fanoušků. Z toho důvodu může v odpoledních hodinách dojít, dle potřeb doprovodu, ke chvilkovému uzavření některých ulic. Takové krátkodobé uzavírky ulic obdobného charakteru mohou nastat i po skončení zápasu.

Žádáme všechny občany, aby v souvislosti se zajištěním klidného průběhu akce byli trpěliví a respektovali dočasné uzavírky a omezení v den konání fotbalového utkání, tedy v sobotu 18. března, která budou souviset s přesunem fanoušků na stadion a po skončení utkání ze stadionu. Zároveň žádáme Liberečany i návštěvníky fotbalového utkání o respektování dopravních značení, parkovacích ploch, a především pak pokynů policistů, kteří budou dohlížet nad bezpečností ve městě.


16. 3. 2023
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem