Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Uzavření silnice z Tanvaldu do Harrachova pro nákladní vozy

JABLONECKO/SEMILSKO – Zítra ráno v 5.00 hodin bude pro nákladní dopravu uzavřena silnice č. I/10 v úseku z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem. 

AKTUALIZACE ze dne 14. 1. 2021:

Níže uvedená uzavírka silnice č. I/10 v úseku z Tanvaldu do Harachova na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny bude správcem komunikace dnes 14. 1. 2021 ve 14.00 hodin ukončena.

nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

_________________________________________________________________________________________________________________

Zítra 12. 1. 2021 ráno v 5.00 hodin bude uzavřen provoz na silnici č. I/10 v úseku z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů. 

V návaznosti na tuto skutečnost bylo aktivováno veškeré dopravní značení s uvedeným omezením a na jeho dodržování budou dohlížet policisté ve spolupráci se strážníky Městské policie v Tanvaldě.

Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5 tun je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici č. I/35. Tímto apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili uvedenou trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem.

Uzavírka bude platná do odvolání. Otevření úseku pro nákladní dopravu bude závislé na aktuálním stavu vozovky. Informace o aktuální sjízdnosti v uvedené lokalitě naleznete zde.

Všichni řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu způsob jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu (zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku), při cestách do hor dostatek pohonných hmot, sněhové řetězy, lopatu atd.


11. 1. 2021
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem