Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Srážka skončila vážným zraněním motorkáře

LIBEREC - Střet osobního vozu s motorkou skončil těžkým zraněním 43letého motorkáře. Ten je po nehodě hospitalizován v Krajské nemocnici Liberec. 21letá řidička osobního vozu upadla po nehodě do šoku. 

Upřesnění:
Na základě svědeckých výpovědí bylo dnes upřesněno, že řidička osobního vozu nejela v připojovacím jízdním pruhu, ale v průběžném a při manévru, kdy chtěla předjet jiné osobní vozidlo, se dostatečně nepřesvědčila, zda neohrozí v levém jízdním pruhu další účastníky silničního provozu. V tomto jízdním pruhu jel 43letý motorkář, s nímž se následně následně střetla.

11. 7. 2018
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková

_________________________________________________________________________________________________

V úterý, krátce před osmou hodinou večer, jela 21letá řidička osobního vozidla Volkswagen po nájezdu silnice I/35 od ulice České Mládeže, kdy se chtěla zařadit do pravého jízdního pruhu ve směru na Českou Lípu. Přitom se zřejmě dostatečně nepřesvědčila, zda v pravém jízdním pruhu neohrozí jiné účastníky silničního provozu jedoucí v tomto pruhu a podle zatím všeho nedala přednost v jízdě 43letému řidiči motorky, s nímž se následně srazila. Ihned po nárazu upadl motorkář se strojem na silnici a zhruba sto metrů rotoval po vozovce. Zastavil ho až náraz do svodidel. 

Na místo střetu přijeli profesionální zdravotníci, kteří motorkáře transportovali s těžkým zraněním do liberecké nemocnice. Zdravotnickou pomoc poskytli i 21leté řidičce osobního vozu, která v důsleku způsobené situace upadla do šoku. Ani jeden z účastníků dopravní nehody nebyl schopen z důvodu špatného zdravotního stavu podstoupit orientační dechovou zkoušku, byl proto u obou nařízen kontrolní odběr krve.

Vlivem nehody vznikla na motorce škoda za 50 tisíc korun, poškození vozidla řidičky bylo vyčísleno na cca pět tisíc korun. Policisté provádějí šetření, kdo a do jaké míry nehodu zavinil.

Foto z DN pod článkem.

11. 7. 2018
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem