Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

AKTUALIZACE: Požár obchodního domu v Benešově zničil na 2 desítky obchodů

BENEŠOVSKO - Škoda se pohybuje v desítkách milionů korun. 

AKTUALIZACE č. 2:
Důležití svědci, které jsme zveřenili na kamerových záznamech 18. listopadu 2022 se nám díky medializaci a sdílení příspěvku a videa sami ozvali a poskytli nám důležité informace, za což velmi děkujeme.

I nadále žádáme případné další svědky, kteří se v době mezi 16:00 - 16:13 (dne 14. listopadu 2022) pohybovali poblíž nebo uvnitř vietnamské prodejny oblečení a drogerie v 1. patře, aby se policistům s důležitými informacemi ozvali na linku 158 nebo přímo benešovským kriminalistům na tel. číslo 606 691 232.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
22. listopadu 2022

-----------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZACE:
Kamery zachytily dvě nezletilé osoby (pravděpodobně chlapce a dívku v růžové sukni), které mohly začínající požár uvnitř obchodu zaznamenat. Policisté by proto s oběma potřebovali mluvit a k celé věci je vyslechnout. Právě oni mohou být velmi důležitými svědky a mohli by policistům pomoci s objasněním celé události. 

Žádáme dívku a chlapce, případně další osoby, které by je na záznamu poznaly, stejně tak žádáme i případné další svědky, kteří se v době mezi 16:00 - 16:13 pohybovali poblíž nebo uvnitř vietnamské prodejny oblečení a drogerie v 1. patře, aby se policistům s důležitými informacemi ozvali na linku 158 nebo přímo benešovským kriminalistům na tel. číslo 606 691 232.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
18. listopadu 2022

-------------------------------------------------------------------------

Všechny složky Integrovaného záchranného systému vyjížděly v pondělí 14. listopadu 2022 krátce po 16. hodině do obchodního domu v ulici Vnoučkova v Benešově.

Tam došlo k požáru v jednom z obchodů v prvním patře. Následně se ale požár rozšířil a zničil na dvě desítky obchodů v prvním a druhém patře.

Požár se hasičům podařilo uhasit v brzkých ranních hodinách dne 15. listopadu 2022. Po dohašení požáru na místě začali pracovat kriminalisté společně se znalci Kriminalistického ústavu, kdy provedli dokumentaci celého místa, a to včetně zadokumentování místa za využití dronu.

Benešovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Předmětem dalšího šetření policistů bude zjistit, zda požár vzniknul nedbalostním jednáním, úmyslně nebo za jeho vznikem stojí technická závada.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
16. listopadu 2022

vytisknout  e-mailem