Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

AKTUALIZACE - Policisté vyšetřují vraždu na Berounsku

KRAJ - Krajští kriminalisté prošetřují násilný případ, který se stal ve středu nad ránem na Berounsku. Po napadení zemřel 44letý muž, policisté zadrželi dvě podezřelé osoby. 

Aktualizace informací k vyšetřování případu na Berounsku

V souvislosti s případem, který se stal ve středu brzy ráno na Berounsku, již zahájil policejní komisař trestní stíhání proti konkrétním osobám, a to proti 20letému muži pro zvlášť závažný zločin vraždy podle §140 odst. 1 a pro přečin porušování domovní svobody podle § 178 odst. 1. Proti 20leté dívce pak policisté zahájili trestní stíhání pro přečin porušování domovní svobody.

Oba dva, dnes již obvinění, vnikli ve středu krátce po druhé hodině ranní neoprávněně na cizí pozemek, přičemž byli přistiženi majiteli. Následně mezi nimi došlo k potyčce, při které obviněný 20letý muž několikrát bodl 44letého muže do oblasti hrudníku a břicha. Přivolaní zdravotníci pobodaného muže ošetřili, ten ale i přes veškerou poskytnutou péči při převozu do nemocnice zemřel.

Policejní komisař rovněž podal podnět státnímu zástupci na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vyšetřovací vazby, a to z důvodu, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání a neovlivňoval svědky nebo spoluobviněné. Obviněný muž se navíc skutku dopustil ve zkušební době podmínečného odsouzení za drogový delikt a výtržnictví.

V případě pravomocného odsouzení je 20letý muž obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy ohrožen trestní sazbou na deset až osmnáct let odnětí svobody, 20leté dívce hrozí za porušování domovní svobody až dvouletý trest.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
26. 9. 2019

____________________________________________________________________________________________________________

Krajští kriminalisté se od středeční druhé hodiny ranní zabývají případem napadení 44letého muže, který na následky zranění zemřel. Oznámení o případu přijal operační důstojník linky tísňového volání od Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Zdravotníci vyjížděli a následně ošetřovali na Berounsku 44letého muže s bodnými zraněními. I přes veškerou péči, kterou mu lékaři poskytli, muž při převozu do nemocnice zemřel.

Policisté v souvislosti s událostí zadrželi dvě podezřelé osoby, muže a ženu, oba ve věku 20 let.  Případ si přímo na místě převzali krajští kriminalisté, kteří současně zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů vraždy a porušování domovní svobody.

Kriminalisté nyní zjišťují veškeré okolnosti případu, tedy i konkrétní účast podezřelých osob na napadení 44letého muže, který na následky zranění zemřel. Z důvodu zjištění příčiny smrti byla u muže nařízena soudní pitva.

Nyní probíhají procesní úkony, policisté pracují na místě činu, provádějí výslechy osob.

25. 9. 2019
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
 

vytisknout  e-mailem