Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE - Násilný trestný čin ve Dvoře Králové nad Labem

TRUTNOVSKO - Žena byla nalezena bez známek života. 

AKTUALIZACE

V průběhu šetření jsme zjistili, že je po obviněném muži je vyhlášeno celostátní pátrání z důvodu dodání do výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost, konkrétně za trestný čin „Zanedbání povinné výživy“. Vzhledem k tomu byl po provedení potřebných procesních úkonů dnes dopoledne umístěn do Vazební věznice Hradec Králové. Nebylo tedy nutné využívat institutu případného vazebního stíhání. 

mjr. Bc. Jan Čížkovský
24. listopadu 2017, 12:00

________________________________________________________________________________

AKTUALIZACE

Podezřelý muž byl dnes ve večerních hodinách obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, na který pamatuje trestní zákoník až 18letým trestem odnětí svobody.

mjr. Bc. Jan Čížkovský
23. listopadu 2017, 21:00

________________________________________________________________________________

AKTUALIZACE

Na místě činu bylo provedeno v průběhu několika hodin důkladné ohledání a byla zajištěna řada stop, které budou dále vyhodnocovány. Kriminalisté rovněž provedli důkladné šetření a provedli podrobný výslech zadrženého muže. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem vyšetřovatel kriminální policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy.
Z tohoto zvlášť závažného zločinu je podezřelý 42letý muž, který po útěku z domu byl během pár desítek minut vypátrán a zadržen. Usmrcená 29letá žena měla s tímto mužem v daném bytě společně bydlet. Další okolnosti, jako například přesná příčina násilné smrti, motiv jednání a přesný skutkový děj vraždy je předmětem dalšího šetření královéhradeckých kriminalistů, včetně provedení nařízené soudní pitvy.
 

mjr. Bc. Jan Čížkovský
23. listopadu, 19:30

__________________________________________________________________________________

Dnes dopoledne krátce po 10. hodině jsme na linku 158 přijali oznámení týkající se možného násilného trestného činu, který byl spáchán ve Dvoře Králové nad Labem.

Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, které po vytěžení oznamovatele začaly pátrat po muži, který měl vyběhnout z domu, ve kterém mělo dojít ke zmíněné události.

Netrvalo dlouho a tohoto muže policisté zadrželi v centru města Dvora Králové nad Labem.

Kriminalisté v jednom z bytů uvedeného domu nalezli ženu bez známek života, která dle prvotního zjištění zemřela násilnou smrtí. V současné době kriminalisté provádí prvotní úkony a zajišťují stopy z místa činu.  

Ihned po oznámení byli do celé akce nasazeni policisté z okresu Trutnov, Náchod, Jičín, Rychnov nad Kněžnou ale i policisté ze zásahové jednotky. Před dopadením muže byla schválena žádost o nasazení vrtulníku na místo, jehož let byl krátce poté zrušen.

Jakou konkrétní úlohu má zadržený muž v tomto případě, je předmětem dalšího vyšetřování královéhradeckých kriminalistů.

mjr. Bc. Jan Čížkovský
23. 11. 2017, 13:40

vytisknout  e-mailem